Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Armutlu’daki araç sosyal medyada gündem oldu

1 1.063

Armutlu- Kapaklı arasında yol kenarına park etmiş eski model araba, sanal alemde merak konusu oldu. ‘no context Yalova’ adlı Twitter hesabının gündeme getirdiği arabanın hikayesi Ekşi Sözlük’te de en çok merak edilen konu başlıklarından biri oldu.

Mikroblog sitesi Twitter’daki ‘no context Yalova’ adlı hesap ilginç bir hikaye paylaştı. Armutlu- Kapaklı arasında yol kenarına terk edilmiş halde bulunan eski bir arabanın hikayesini anlatan flood, kısa sürede sosyal medyada gündem yarattı. Terk edilmiş halde yıllardır duran aracın acıklı hikayesinin doğru olup olmadığı ise merak konusu oldu.

Hikayeye göre; 1977 yılında Armutlu’da yaşayan bir vatandaş, oğluna 18 yaş doğum günü hediyesi olarak bu aracı alır. Arkadaşlarıyla şu anda aracın bulunduğu yere giden ve denize giren genç, maalesef boğularak ölür. 

Oğlunun ölümüne çok üzülen babası, anısını yaşatmak uğruna aracı bulunduğu yerde bırakır. 43 senedir, bakımını eksik etmez. Cesedi bile bulunamayan oğlunun anısını aracı halen orada tutarak yaşatmaya devam eder. 

Twitter’daki ilgili flood

Konu, Eksi Sözlük’te de gündem maddesi oldu. Çok sayıda yorum yazılan hikayeye, kullanıcıların bir kısmı ‘doğru değil’ yorumunu yaparken gerçeği ortaya çıkarmak için aracın tramer kaydını sorgulayanlar bile oldu. 

Aracın hikayesinin gerçek olup olmadığı ise gizemini hala koruyor.

1 yorum
  1. murat Diyor

    ulan context

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.