Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Ardahanlılar, Yalova Belediyesi’ne ateş püskürdü

0 85

Yalova Belediye Başkanlığı görevinden alınan CHP’li Vefa Salman’ın yerine belediye meclisinde seçilen AK Partili Mustafa Tutuk, cenaze aracı olmadığı için Ardahan Belediyesine bir yıllığına tahsis edilen aracı, süresi dolmadan geri istedi.

İkinci bir araç olmadığı için aracı teslim edemeyen Ardahan Belediyesinin başkanı Faruk Demir, “Bu cenaze arabasıyla sadece CHP’lilerin cenazesi taşınmıyor, AKP’lilerin de, MHP’lilerin de Saadet Partililerinde cenazelerini taşıyoruz. İkinci bir araç olsa bir gün dahi bu aracı ilimizde tutmam. Ama yok. Bu nedenle iade edemedik” dedik.

Olayın duyulmasının ardından özellikle Ardahanlılar, Yalova Belediyesinin tutumuna sert tepki gösterdi. En sert tepkiyi de Darıca Ardahan İl Dernek Başkanı Bülent Işık verdi. “İNSANLIKTAN NASİBİNİ ALMAMIŞ ÇAKMA BAŞKAN”

Yaşanan hadise ile ilgili yazılı açıklama yapan Işık, “Eğer ki Ardahan Belediyesi’ne 1 yıllığına tahsis edilen cenaze aracı Ardahan Belediyesi CHP’lidir diye geri isteniyorsa ki böyle olmadığına inanmak istiyorum yapılan bir hareket ise Yalova Belediyesinde bu kararı alan herkesi açıkça kınıyorum. Ardahan’a emanet edilen cenaze aracı kime hizmet ediyor? Cenaze arabasına koyduğumuz kişinin siyasi kimliğini ne zamandır sorguluyoruz. Bu utanç verici bir hadisedir. Cenaze, Türk ve İslam kültüründe çok önemli bir olaydır. Toplumun her kesimi ölüm hadisesi başa geldiğinde tek vücut tek yürek olur. Ardahan Belediyesinin cenaze arabası yokmuş ve bu belediyeye bir başka belediye destek olmuş. Şimdi bu aracı geri istemek neyin nesidir? Ardahan’ın Ak Partili milletvekili bu duruma nasıl sessiz kalır? Böyle bir belediye başkanına haddini bildirmekten niye çekiniyorsunuz?” dedi.

“BU İNCİTİCİ TAVRIN BEDELİNİ ÖDER”

Sözlerinin devamında bölgemizde bulunan hemşerilerine ve iş dünyasındaki temsilcilerine seslenen Darıca Ardahan İl Dernek Başkanı Bülent Işık, sözlerini şöyle sürdürdü: “Kraldan çok kralcı olan, devletin malını kendi malı zanneden, kendi malı olsa bile böyle bir tavır sergileyecek kadar insanlıktan çıkmış, Cenazeye, ölüye bile saygısı olmayan yazı tura ile Yalova Belediyesinin başkan koltuğuna oturmuş , toplumu ayrıştırmayı marifet sanan bir zat Türkiye’nin en güzel illerinden biri olan Ardahan’ı yerel seçimlerdeki tercihinden ötürü cezalandırmak istemiştir.

“ARACI BİZ ALACAĞIZ”

Ardahan Belediyesinin bugüne kadar bir cenaze aracı alamamış olması Kocaeli ve İstanbul başta olmak üzere ticaret ve iş dünyasında önemli pozisyonlarda bulunan hemşerilerimizin suçudur, hatasıdır, ihmalidir. Dernek yönetimimiz olarak bu açıklama vesilesi ile Kurban Bayramı öncesi buradan tüm hemşerilerime çağrıda bulunuyorum. El birliği ile en yakın sürede Ardahan Belediyesine bir cenaze aracı almamız elzemdir. Bu konuda adımları atacağız ve tüm hemşerilerimizden aracın temini ve belediyemize teslimi için gerekeni yapacağız. Ardından da Yalova belediyesinin aracını çakma belediye başkanına bizzat biz götürüp teslim edeceğiz.”

 

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.