Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Anneler Günü’nü çocuklarından ayrı geçirdiler

0 19

Her yıl Mayıs ayının ikinci Pazar günü kutlanan Anneler Günü’nü pek çok insan annesinden ayrı geçirdi. Tüm dünyada etkili olan Kovid-19 salgınıyla kahramanca mücadele eden sağlıkçılar, ailelerinden uzakta gece gündüz demeden hastalara şifa dağıtmak için fedakarca görev yapıyor.

Virüsü ailelerine bulaştırmamak için sevdiklerinden ayrı kalmayı göze alan sağlık çalışanlarından aynı zamanda anne olanların büyük bölümü Anneler Günü’nü evlatlarından ayrı geçiriyor.

Fotoğraf: Sıtkı Yıldız – Anadolu Ajansı )

Çocuklarından uzak kaldı

Yalova Devlet Hastanesi Kovid-19 Yoğun Bakım Servisinde anestezi ve reanimasyon hekimi olarak görev yapan uzman doktor Mine Özgün, salgının başından itibaren yaşanılan zorluklar nedeniyle biri kız 2 çocuğundan uzun süre ayrı kaldığına değindi.

Özgün, 16 yıldır yoğun bakım ve ameliyathanelerde görev yaptığını aktararak, Kovid-19’a yakalanıp hastanede tedavi gördüğünü bildirdi.

Fotoğraf: Sıtkı Yıldız – Anadolu Ajansı )

Çocuklarına sarılmayı özledi

Süreci başından itibaren çok zor geçirdiklerini vurgulayan Özgün, şunları kaydetti:

“Annemi ve babamı bu süreç başladığından beri hiç görmedim, yanlarına gitme cesaretini bulamadım. Kendi çocuklarıma sıkı sıkı sarılmayı çok özledim. Bu kısıtlar hem onları hem bizi çok zorladı. Onlar için de bizim için de yakın olamama, sürekli ‘uzak kal’, ‘bana temas etme’, ‘benim odama girme’ gibi söylemlerle geçirdiğimiz bir yıl oldu. Belki sağlıkçı olmasaydık temas konusunda daha rahat olabilirdik ama sağlıkçı olmanın verdiği bu kısıt, onlarla olan ilişkimizi de ciddi boyutta zorladı. Bu sürecin geçmesini ve çocuklarımıza sıkı sıkıya sarılmayı temenni ediyorum. Biz çocuklarımıza sarılmayı, onlarla vakit geçirmeyi gerçekten çok özledik.”

Mine Özgün’ün 10 yaşındaki kızı Öykü Özgün ise annesinin doktor olması nedeniyle bu süreçte çoğunlukla evde olamadığını belirterek, “Annemle uyumayı, bisikletle gezmeyi, yüzmeyi, kahvaltı yapmayı ve en çok da sarılmayı isterdim.” diye konuştu.

Fotoğraf: Sıtkı Yıldız – Anadolu Ajansı )
Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.