Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Altınova’da festival coşkusu başlıyor

0 30

Yalova’nın Altınova ilçesinde bu yıl 14.’sü düzenlenecek Altınova Kültür Festivali, 30 Temmuz Cuma günü başlıyor. 3 gün sürecek festivalde Murat Dalkılıç, Ekin Uzunlar, Mustafa Ceceli gibi ünlü isimler sahne alacak. Sanayi ve Ticaret Bakanı Mustafa Varank da festivalin son gününe katılacak.

Bu yıl 14.’sü düzenlenecek Altınova Kültür Festivali öncesinde Altınova Belediye Başkanı Metin Oral bir basın toplantısı düzenledi. Geçtiğimiz yıl pandemi nedeniyle düzenlenemeyen festivali bu yıl yeniden hayata geçirdiklerini kaydeden Başkan Metin Oral, “Biz Altınova olarak her kültürü içinde barındıran bir şehiriz. Ülkemizdeki tüm mozaik, güzellik burada var. Ama parça parça birbirlerinden uzak olmasınlar istiyoruz. Somut ve somut olmayan mirasımızı koruyalım istedik. Bu festivalin ana mimarları Altınova’daki vatandaşlarımız. Onların kurduğu çadırlar, yemekleri giysileri, manileri, türküleri ne varsa ana mimarı Altınova halkı” dedi.

3 GÜN SÜRECEK

Pandemi nedeniyle uzun süredir vatandaşların evlerine kapandığını kaydeden Başkan Oral, şöyle konuştu:

“Bu sene festivali sahile aldık. Alanımız çok geniş. Etkinliklerimizi çeşitlendirme açısından yerimiz müsait. Çocuklarımız, gençlerimiz için parkurlarımız, etkinliklerimiz olacak. Plaj voleybolu, plaj futbolundan tutun çok farklı etkinliklerimiz var. 20’ye yakın etkinliğimiz var. Kadınlara özel bir matinemiz olacak. Pazar günü bir üretim merkezinin temelini atacağız. Yaklaşık maliyeti 4,5 milyon TL olacak. Temel atmasına Sanayi Bakanımız Mustafa Varank da katılacak. Bir kısmını da bakanlığımız hibe olarak sağlayacak. İlk defa sahilde yapacağımız için belki ufak tefek aksaklıklar olabilir. Olursa şimdiden vatandaşlarımızın hoşgörüsüne sığınıyoruz”

30 Temmuz’da okunacak mevlid ile başlayacak festivalde mehteran takımı gösteri yapacak. Ünlü sanatçılar Murat Dalkılıç, Ekin Uzunlar, Zeynep Dizdar, İrem Güral ve Burhan Topal’ın sahne alacağı etkinliğin son gününe Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank da katılacak.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.