Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Altınova Belediye Başkanı: “Hepimizin kaybı var”

0 21

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, COVID-19 kuralları konusunda vatandaşları uyararak toplumun tüm bireylerinin üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmesini istedi.

Yeni kısıtlamaların gelecek günler için zorunlu hale geldiğini ifade eden Başkan Oral, “Yeni kısıtlamalara hepimizin harfiyen uyması gerekir. Temizlik, maske ve mesafe konusunda hassas olmalıyız” diye konuştu..

“TEDBİRİ ELDEN BIRAKMAYALIM”

Yeni kısıtlamalar ve havaların soğuması ile başlayan ev ziyaretlerine de dikkat çekten Dr. Metin Oral, “Evlerimizde de tedbiri elden bırakmamamız lazım. Özellikle taziye ziyaretleri ve ev ziyaretleri konusunda dikkatli olmalıyız. Telefonla taziye geleneği oluşturalım. Taziyeler, cenazeler, ziyaretler bizim vaka sayımızı artırıyor. Evlerde oluşan yoğunlaşmalar ve tedbirsizlikler de vaka artışlarına sebep olmaktadır. Ayrıca vatandaşlarımızın gerekmedikçe evden çıkmamalarını istiyoruz” ifadelerini kullandı.

“SAĞLIK ÇALIŞANLARINA YARDIMCI OLMALIYIZ”

Sağlık çalışanlarının büyük özveriyle canla başla görevlerini yerine getirdiğini söyleyen Oral, “Hastanelerde, sahada hayatın her alanında sağlık çalışanlarımız yoğun ve yorgun bir mücadele veriyor. Kendinden, ailesinden geçmiş bizler için canını dişine takıp çalışan sağlık çalışanlarımıza yardımcı olmalıyız. Hastalanmayarak onların yükünü azaltmamız gerekiyor. Bizler, kurallara uyarak, yükümlülüklerimizi yerine getirerek virüsü yeneriz.

“HEPİMİZİN KAYBI VAR”

Koronavirüsün toplumun her kesimini olumsuz yönde etkilediğine vurgu yapan Oral, “Sevdiklerimizi kaybediyoruz. Sevdiklerimizden uzak kalıyor, görüşemiyoruz. Çocuklarımız okullarından uzak kalıyor. Esnafımız, üreticilerimiz, sanayicimiz olumsuz etkileniyor. Bu zor süreci hep birlikte yaşıyoruz. Ancak bu zor günleri de el ele vererek birlikte atlatacağız. Sabırla, kararlılıkta, kurallara uyarak virüse karşı mücadele edip eski günlerimize kavuşacağız” dedi.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.