Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Altınkale çeyrek finalde elendi

0 38

Yalova Altınkale Satranç Spor Kulübü, chess.com Dünya Kulüpler Online Satranç Turnuvası’nda çeyrek finalde Kanada temsilcisine yenilerek elendi ve yarı final şansını kaçırdı. Dünyanın en iyi takımlarına karşı mücadele eden Yalovalı satranççılar, taraflı tarafsız herkesin beğenisini kazandı.

Yalova’nın başarılı satranç kulüplerinden Altınkale, Chess.com Dünya Kulüpler Online Satranç turnuvasına çeyrek finalde veda etti. Türkiye’yi dev organizasyonda temsil eden üç takımdan biri olan Altınkale Satranç Spor Kulübü Play-Off turunda Kanada temsilcisi Toronto Kaiqi Chess Club’a averaj farkıyla yenilerek elendi.

Dünyaca ünlü 75 satranç takımının mücadele ettiği organizasyonda en büyüğü 1991 en küçüğü ise 2013 doğumlu sporcularla mücadele Sarı Siyahlılar, grup sürecinde Polonya ekibi Olimpia Goleziw, Macar takımı Budapeşte, İspanya’dan Madrid, Portekiz’den The Flaming Tigers’ı yenerken, Türkiye’den İzmir Batubey ve 2 Avrupa Şampiyonluğu bulunan Avrupa Gençler Şampiyonunu kadrosunda barındıran Rus takımı Moskova Chess ETUD’a yenilmesine rağmen çeyrek finale yükseldi.

Averaj farkıyla

İlk etapta eşleştiği Avusturya’dan Salzburg’un turnuvadan çekilmesinin ardından Kanada temsilcisi Toronto Kaiqi Chess Club ile çeyrek final mücadelesi verdi. Çeyrek final ilk maçını Toronto ekibi 12.5-7.5’luk skorla kazandı. İkinci maçı ise Altınkale 11.5-8.5’la kazanmasına karşın averaj farkıyla organizasyona veda etti.

‘Başa baş mücadele ettik’

Altınkale Satranç Spor Kulübü Başkanı Ahmet Barış Eroğlu, “Tüm dünyanın içinde olduğu pandemi de Chess.com Dünya Kulüpler Online Satranç organizasyonu sporcularımız için büyük bir deneyim oldu. Grup süreci ve çeyrek final maçlarında sporcularımız olağanüstü mücadele etti. Kulüp olarak bizden çok üstün takımlarla başa baş mücadele ettik. Çocuklarımızın hayal edemeyecekleri bir tecrübe dolu bir turnuvayı geride bıraktık” açıklamasında bulundu.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.