Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Ali Zara yeniden aday oldu

0 374

CHP Çınarcık İlçe Başkanlığına Ali Zara yeniden aday oldu.

Parti teşkilatında yaptığı açıklamayla adaylığını duyuran Ali Zara’yı eski Çınarcık Belediye Başkanı Avni Kurt, İl Genel Meclis Üyesi Tahsin Yener, belediye meclis üyeleri ve partililer katıldı. Başkan Zara yaptığı açıklamada; Cumhuriyet Halk Partisi’nin mazisi bu devletin kuruluş yıllarına uzanan, Mustafa Kemal Atatürk’ün bu ülkeye bıraktığı en kıymetli hazinelerden biri olan, köklü bir siyasi parti olduğunu söyledi.

Göreve tekrar talip olup olmama konusunda ciddi tereddütler yaşadığını kaydeden Zara, şöyle devam etti:

“Lakin şahit olduğum birçok üzücü gelişme, tereddütlerimi yenmeme ve tekrardan İlçe Başkanlığı’na talip olmama sebebiyet verdi.

Ne yazık ki, Cumhuriyet Halk Partisi’nin bir ferdi olup da, başka siyasi partiler için çalışan, partisine açıkça ihanette bulunan kişilere rastladım. Sosyal medyada bir dediği, bir dediğini tutmayan partililerime, onların tutarsızlık manzaralarına tanık oldum. Cumhuriyet Halk Partisi’nin kimliğine, parti bütünlüğüne ve imajına ciddi ölçüde zarar verilmekte olduğunu gördüm. Bütün bu şahit olduklarım, İlçe Başkanlığı’na tekrardan talip olmamın altında yatan sebepleri oluşturmaktadır. Cumhuriyet Halk Partisi’nin İlçe Başkanlığı’na talip olmak demek, büyük bir sorumluluğun altına girmeyi göze almak demektir. Ben bu sorumluluğun yükünü omuzlarımda uzun süre hissettim, hissetmeye de devam etmek istiyorum”

“Bu kongre sürecinde, her partilime aklıselim ve soğukkanlı davranma, partimizin aleyhine sonuçlar doğuracak söylem ve davranışlarda bulunmama çağrısında bulunuyorum” diyen Ali Zara, bölünmenin ve kamplaşmanın değil, birleşme ve bütünleşmenin partiyi bir yerlere taşıyacağını kaydetti. Zara, “Eylem ve söylemleriyle bu partiye zarar verenlerin, bu parti için fedakarca çalışan nice insanın emeğine saygısızlık edenlerin, gece başlarını yastığa koyduklarında vicdanlarının sızlamasını, sabah uyandıklarında ise “Ben ne yapıyorum?” diyerek kendilerini sorguya çekmelerini diliyorum” diye konuştu.

2019’da kötü bir yerel seçim geçirdiklerini ifade eden Ali Zara, şunları söyledi:

“Elbette, parti içinde özeleştiri müessesesini çalıştırmamız, ortaya çıkan tabloyu bütün yönleriyle değerlendirmemiz icap ediyordu. Bu noktada da üzerime düşen görevi ciddiyetle yaptım, yapıyorum, yapmaya da devam edeceğim. Başarı da hepimizindir, başarısızlık da. Yalnız bu seçimin kaybedilmesinde, partili olup da partinin aleyhinde çalışma yürütenlerin payının olduğunu da belirtmeden geçemeyeceğim. Partimizin 2014 yerel seçiminde sergilediği başarıyı tekrardan sergilemesi için var gücümüzle, gecemizi gündüzümüze katarak çalışacağız. Hayat olduğu sürece umut vardır. Hayat olduğu sürece umut vardır ve mücadele olacaktır. 2019’da seçimi kaybetmiş olsak da partimize her hafta 10-15 üyelik başvurusunun yapılması, partimizin bir umut olarak görüldüğünün kanıtıdır. Şahsıma “Kenara çekil” diyen ‘tavsiyeci’ kimselere buradan sesleniyorum: “Beni kenara siz değil, ancak partimin değerli üyeleri çekebilir.”

Zara, açıklamasında aday olmayı düşünen bazı isimleri isim vermeden eleştirdi. Zara, “Yakın vakitte İlçe Başkanlığı için adaylığını açıklayan şahsın, 31 Mart 2019 yerel seçiminde, tüm aile bireyleriyle rakip siyasi partiye destekte bulunduğunu da bilmenizde yarar görüyorum. Karar mercii şüphesiz, bu örgütün kıymetli fertleridir. Onların tercihi, başım gözüm üstünedir. Demokrasiyi özümsemiş insanlara yakışan tavır da budur. Bundan sonraki süreçte en büyük gayemiz, hangi saikle olursa olsun, kaybettiğimiz seçmenlerin gönlünü almak, onları partimizin çatısı altında toplayarak başarıya yürümek olacaktır. Bundan böyle parti faaliyetlerini yürütürken kuyumcu titizliğiyle, her zamankinden daha hassas olacağıma, tıpkı bugüne kadar olduğu gibi, partimizin menfaatlerini her şeyin üstünde tutarak görevimi ifa edeceğime, partimin sorunlarını en uygun çözümlerle ortadan kaldırmaya gayret göstereceğime, burada tüm partililerimin huzurunda söz veriyorum” dedi.Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.