HABER PORTALI
Yalova'ya dair herşey!

Ak Parti’den 112456. kez hastane müjdesi

Hemen her seçim öncesinde Yalovalılara söz verilen yeni devlet hastanesi konusunda Ak Parti’den yeni açıklama geldi. İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak, taleplerini Sağlık Bakanı Ahmet Demircan’a ilettiklerini söyledi.

Ankara’da partisinin genişletilmiş il başkanları toplantısına katılan Ak Parti İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak, Sağlık Bakanı Ahmet Demircan ile de görüştü. Demircan’a 400 yataklı yeni hastane konusundaki taleplerini ilettiklerini belirten Başkan Öztabak, “Ankara programımızın 2.gününde Sağlık Bakanı Dr. Ahmet Demircan ve il başkanları  ile değerlendirme toplantısı gerçekleştirdik. Yalova ilimiz hakkında istişarelerde bulunarak Yalova’mızdaki Sağlık Bakanlığı tarafından yapılacak olan yatırımlar ve özellikle 400 yataklı hastanenin 2018 yılı içerisinde temelinin atılıp inşaatına başlanması hususundaki hassasiyetlerimizi ilettik. Özellikle hastane konusunun Yalova’mız için önemli olduğunu ve bir an önce temelinin atılması gerektiğini Sayın bakanımıza ifade ettim. Bu talebimize olumlu yaklaşan Sayın bakanımız, bu konuda bütün çalışmaların yapılacağını söyledi. Sağlık bakanlığında yapılacak olan revizyon çalışmaları hakkında bilgiler vererek büyük bir aksilik olmazsa 2018 yılı içerisinde 400 yataklı hastanenin temelinin atılacağının sözünü verdi” dedi.

 width=Öztabak, sözlerini “Sağlık Bakanımız Sayın Ahmet Demircan’ın talimatları ile 2018 yılında temeli atılacak olan 400 yataklı hastanemizin ve diğer yatırımların, Yalova’mıza ve ülkemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Yıllardır her seçimde Yalovalılara söz verilen yeni devlet hastanesi konusundaki bugüne kadar tek gelişme arazi sorununun çözülmesi olmuştu. Yerel seçimlerden bu yana düzenli aralıklarla sözü verilen projenin inşaatına gelecek yıl başlanması hedefleniyor.

 

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.