Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

8 başkan Yalova’yı gezdi

0 653

Kentimizde çalıştay için bulunan 8 Cumhuriyet Halk Partili İl Belediye Başkanı Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ın öncülüğünde şehrimizi gezdiler.

Yapılan Çalıştay toplantılarının ardından kentimizi gezme imkânı bulan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Çanakkele Belediye Başkanı Ülgür Gökhan,  Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ve Sinop Belediye Başkanı Barış Ayhan başta Mustafa Kemal Atatürk’ün kentimize en büyük mirasi olan Yürüyen Köşk olmak üzere kentimizin önemli noktaları hakkında Başkan Salman tarafından bilgilendirildiler.

İlk olarak Başkan Salman tarafından şehir turu yaptırılan başkanlar bu gezinin ardından dünyaca ünlü olan altın madalyalı Termal ilçesinde bulunan kaplıca bölgesini gezerek burada bulunan Atatürk köşkünü ziyaret ettiler. Ardından Yalova Belediyesi İbrahim Müteferrika Kâğıt Müzesini gezerek kağıdın tarihçesini ve yapımı hakkında bilgilendirildiler. Mustafa Kemal Atatürk’ün kentimize en büyük mirası olan Yürüyen Köşk’ü bizzat kendi gezdiren Başkan Salman, burada konuklarına Türkiye Cumhuriyeti’nin önemli kararlarının alındığı, dünyaya çevrecilik dersinin verildiği ilk yer olduğunu belirterek, yapımından bugüne kadar Yürüyen Köşk’ün tarihi hakkında bilgiler verdi.Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.