AJANS YALOVA
Yalova'ya dair herşey!

’24 Ocak kara bir gün’

Cumhuriyet Halk Partisi Yalova İl Başkanı Nur Koçak, Yitirdiğimiz değerlerimiz için yazılı açıklamada bulundu.

Koçak açıklamasında; “Laik, demokratik ve çağdaş Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin yılmaz savunucusu, gazeteci- yazar Uğur Mumcu’yu aramızdan ayrılışının 26. yıl dönümünde bir kez daha özlemle anıyoruz. Yaşamını toplumun gerçekleri öğrenmesine adayan, gerçeklerin ve doğruların üzerine korkusuzca giden Mumcu, özgürlüğün simgesi, Cumhuriyet’in sesi olmuştur. Onun aydınlık fikirleri, savunduğu ve inandığı değerler, laik Türk milletinin aklında ve yüreğinde sonsuza dek var olacaktır.

Ülkemizin ve Türk basının kaybettiği en büyük değerlerden biri olan Uğur Mumcu, somut belgelere dayalı çalışmaları ve yayınladığı eserleriyle önder bir gazeteci olmuştur. Türkiye üzerinde oynanan oyunları kalemiyle korkusuzca açığa çıkarmaktan çekinmeyen Uğur Mumcu`nun, ülkemizin nereye doğru sürüklenmekte olduğuna yönelik tespitlerinin doğruluğu, günümüzde daha iyi görülmekte ve anlaşılmaktadır. Gazeteci Uğur Mumcu kişiliği, ahlakı, mücadelesi ve yazarlığıyla önümüzdeki kuşaklara örnek olmaya devam edecektir. Böyle bir insanı yetiştirmiş bir toplum, böyle bir gazeteciyi yetiştirmiş bir medya, ülkemizin geleceği için umut ve güven kaynağı olmaya devam etmektedir.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, başarılı çalışmalarıyla Türk halkında derin izler bırakan yurtsever, cesur ve aydınlık kalem, Cumhuriyeti, bağımsızlığı, özgürlüğü ve hukukun üstünlüğünü savunan Uğur Mumcu’yu 26. ölüm yıl dönümünde saygı ve özlemle anıyoruz.

Ve bugün de TRT Genel Müdürlüğü döneminde iletişim yoluyla toplumsal aydınlamanın önünü açmış, Dış İşleri Bakanlığı görevinde başarılı çalışmalarıyla örnek olmuş o da aynı zaman da bir gazeteci olan partimiz kademelerinde önemli görevler yapmış rahmetli İsmail Cem İpekçi’yi de aramızdan ayrılışının 12.yılı nedeniyle anıyoruz. 24 Ocak üzüntülerimize tarif edilemez izler bıraktığı bu kara gün de 2001 yılında 18.yıl önce bugün Diyarbakır’da alçak bir saldırı sonucunda da Emniyet Müdürümüz Gaffar Okan’ı da kaybettik. Ve yaprak dökümleri sevdiğimiz değerleri bir bir aramızdan almaya devam ediyor. Dün de Türk Tiyatrosu ve sinemasının yetiştirdiği, hepimizin beğeniyle izlediği sanatçılarımızdan  güzel insan Ayşen Gruda’yı da kaybettik.  Tüm bu kaybettiğimiz değerlerimize bir kez daha Allah’tan Rahmet diliyoruz. Ruhları şad, mekânları cennet olsun.” dedi.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.