AJANS YALOVA
Yalova'ya dair herşey!

Müftü Recep Eren görevine başladı

Altınova İlçe Müftülüğü’ne atanan Recep Eren, görevine başladı.

Sivas Doğanşar İlçe Müftüsü olarak görev yapmakta iken Altınova İlçe Müftülüğü görevine naklen atanan Recep Eren, Altınova’daki görevine başladı.

RECEP EREN KİMDİR?

1972 yılında Bayburt’ta doğdu. İlk Öğrenimini, Hafızlığını ve İmam Hatip Lisesini Bayburt’ta tamamladı. 1993 yılında Erzurum Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesini kazandı.1998 yılında İslam Tarihi alanında “Tarihi Süreç İçerisinde Peygamberlik Anlayışı ve Peygamberliğin Mahiyeti” isimli Lisans teziyle İlahiyat Fakültesinden mezun oldu.

2 Yıl Bayburt Milli Eğitim Müdürlüğünde Öğretmenlik yaptı. 2001 yılında Amasya İline Merkez Vaizi olarak atandı. Aynı yıl Gaziantep’te kısa dönem olarak Askerlik görevini yaptı. Askerlik dönüşü Vaizlik stajını tamamlayıp Merzifon Vaizliğine atandı. 2003 yılında Trabzon-Akçaabat Darıca Eğitim Merkezinde Müftülük ve Vaizlik İhtisas Eğitimine başladı.

2005 Yılı Ramazan ayında Fransa’nın Langres şehrinde görev yaptı. 2006 yılında Tefsir alanında “Kur’an’da Vahiy Kavramı” isimli teziyle İhtisas Eğitimimi tamamladı. Ardından Tokat Turhal Vaizliğine atandı. 17.07.2009–30.08.2014 tarihleri arasında Frankfurt Başkonsolosluğu Bölgesinde Ditib Limburg Bilal-i Habeşi Camii’nde Din Görevlisi olarak çalıştı. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Temel İslam Bilimleri Kelam Anabilim Dalında “İmam Mâtürîdî’nin Müteşâbih Âyetlere Yaklaşımı” konulu teziyle Yüksek Lisans Eğitimini tamamladı.

23.09.2014-17.12.2018 tarihleri arasında Sivas Doğanşar İlçe Müftüsü olarak görev yaptı. 31.12.2018 tarihinde Yalova/Altınova İlçe Müftüsü olarak göreve başladı. Halen aynı göreve devam eden Eren, evli ve iki çocuk babasıdır. Almanca ve Arapça bilmektedir.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.