AJANS YALOVA
Yalova'ya dair herşey!

Okul kantinlerinde yeni uygulama

2019-2020 yılından itibaren okul gıdası logosu olmayan ürünlerin okul kantinlerinde satışına izin verilmeyecek”

Son günlerde ülke gündeminde olan okul kantinlerinde satılacak ve satışa  sunulacak ürünler ve yiyecekler hakkında Türkiye Kantin İşletmecileri Esnaf Dernekleri Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Yalova Kantin İşletmecileri Esnaf Derneği Başkanı Selim Işılak konuyla ilgili olarak bilgilendirme ve basın açıklaması yaptı.

Işılak açıklamasında “ 2012 ve 2013 yıllarında ülke gündemine gelen ve son olarak Türkiye Kantin İşletmeciler Esnaf Dernekleri Federasyonu’ muzunda katkı sunduğu  Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, ve Tarım bakanlığı ile ortaklaşa kurulmuş olan Obezite ve Sağlıksız Beslenme ile Mücadele Komisyonunun almış olduğu kararlar neticesinde 2019-2020 eğitim öğretim yılında artık okullarımızda logolu ürünler satışa sunulacak ve ürünlerde besin değeri, kalori değeri, trans yağ oranı,    tuz ve glikoz oranı mavi, yesil, sarı, kırmızı olmak üzere değişik renklerde bulunarak hem öğrencinin bilinçli ve daha sağlıklı tüketimini sağlayacak.

Hem de Obezite ile mücadele etme konusunda alternatif ürün bulma ve bulundurma ve temin etme sorunu ve sıkıntısı çeken ülke genelindeki milyonlarca meslektaşlarımıza bir nevi yeni yıl müjdesi olmuştur. Şöyle ki biz bu konuyu federasyon yönetim kurulu olarak ulusal da ve yerel de gündeme getirdik. Bu konuda alternatif ürün konusunda özellikle Kantinci ailesi olarak büyük mağduriyetler ve sıkıntılar çektik.

Böyle hassas ve önemli bir konuda sesimizi duyan başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere tüm emeği geçen bakanlıklarımıza ve ilimizde bulunan  sesimizi duyan tüm atanmış ve seçilmiş büyüklerimize teşekkür eder geleceğimiz ve göz bebeğimiz olan gençlerimize de başarılar dileriz” dedi.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.