DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

Ziraat Fakültesi istiyoruz

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Ziraat Fakültesi istiyoruz
reklam

Ziraat Odası Başkanı Şaban Beşli,  tarım ve çiçekçilikte cazibe merkezi haline gelen Yalova’ya ziraat fakültesinin açılması gerektiğine dikkat çekti.

Ziraat Odası Başkanı Şaban Beşli, görevine yeni atanan Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Erbaş’a, hayırlı olsun temennilerinde bulundu. Beşli, Yalova’nın marka değeri olması açısından şehirde ziraat fakültesinin olması gerektiğine dikkat çekti. Beşli, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Yalova Üniversitesi marka yolunda daha üst seviyelere çıkacaktır. Üniversitemizi artık belirli bir kampüs içinde görmek istiyoruz. Yalova Üniversitesi, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi ile aynı dönemde başladı. Tekirdağ, 50 bin öğrenci sayısına ulaştı. Biz hala binalarla uğraşıyoruz. İnşallah yeni gelen rektör bey de bunu göz önünde tutar. Yalova Üniversitesi’ni marka haline getirmemiz lazım. Son yıllarda yaşadığımız olaylar, üniversitemizi olumsuz etkiledi.”

‘Yalova’da ziraat fakültesi yok’

Yalova’nın Türkiye tarımında cazibe merkezi haline geldiğini söyleyen Beşli, “Türkiye’nin en büyük tarım ve ziraat araştırma enstitüsü burada fakat Yalova’da ziraat fakültesi yok. Bununla ilgili daha önceden taleplerde bulunduk. Yalova, Türkiye’nin önemli çiçek üretim merkezi konumunda, keza sebze ve meyve yetiştiriciliğinde yurtdışına ihraç yapıyoruz. Yalova Garden A.Ş. dünyaya eş değerde bir çiçek üretim tesisi kurdu. Bunlar hep marka değerdir. Bu çalışmalara fakültede daha çok yön verebiliriz. Yalova’ya ziraat fakültesi şart. Bizler bu konuda her türlü desteği vermeye hazırız” dedi.

 

 

reklam