Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Zeliha Nine yılın kadını seçildi!

0 18

Yalova Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir program düzenlendi.

Yalova Belediye Meclisi Salonu’nda gerçekleşen programa Yalova Valisi Muammer Erol, Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, Yalova Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Tahsin Becan, Yalova Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İsmail Mutlu, Yalova Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar İl Müdürü  Arif Laçin, Yalova İşkur Müdürü Erhan Dede ile çok sayıda davetli katıldılar.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması sonrasında söz alan Yalova Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Nurten Anıl Kalyoncu kadının toplumdaki önemine vurgu yaptı. Kalyoncu konuşmasında, “Kadının toplumda etkin bir şekilde var olmasında yine biz kadınlara etkin bir rol düşüyor. İlk olarak, ‘Biz’ olmayı öğrenmeliyiz. Biz kadın erkek ayrımı yapmaktan tarafa değiliz. Biz kadınlar ve erkekler olarak varız ve bu dünyanın paydaşlarıyız. Birbirimize saygı duyarak eşit şartlarda yaşamalıyız. Kadınları okutmalı, onlara gereken değeri vermeliyiz. Kadınlar hayatın her aşamasında yer almalıdır. Toplumun kadının eseri olduğunu unutmamak lazım. Zira kadın doğurandır. Kadın güçlüdür. Türk toplumunda kadın her zaman değerliydi.  Son yıllarda biz kendimizi biraz geri çektik ama bundan sonra güzel işler yapacağız” sözlerine yer verdi.

İçişleri Bakanlığı tarafından hayata geçirilen , “En İyi Narkotik Polisi Anne Projesi” hakkında ise Yalova Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şube’de görevli Polis Memuru Yılmaz Çetin bilgilendirme yaptı.

Kadın Meclisi bu yıl yılın kadını olmaya 117 yaşındaki Zeliha Barlas’ı layık gördü. 117 yaşındaki Zeliha Nine ördüğü çorapları kışladaki askerlere göndererek yürekleri ısıtmıştı. Milli Savunma Bakanlığı tarafından da bir teşekkür yazısı ile ödüllendirilen Zeliha Nine bu anlamda Yalova’da yılın kadını olarak ödül aldı. Yaşı ve pandemi şartları nedeniyle dışarıya çıkamayana Zeliha Barlas yerine ödül torunu Erkan Çetintaş teslim edildi.

Yılın İş Kadını olarak seçilen isim ise LC Waikiki İnsan Kaynakları Sorumlusu Simge Değerli Çetin oldu. Ödülleri Yalova Valisi Muammer Erol, Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk ve beraberindekiler takdim ettiler. Program toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.