Yalova'ya Dair Herşey
Yalova'ya dair herşey!

Zam şampiyonu: Biber, patlıcan!

0 191

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

Pazar tezgahı el yakıyor. Zam şampiyonu biber ve patlıcan. Biberin kilosu 15 patlıcanın kilosu ise 12 liradan satılıyor. Cep yakan biber, demet olarak satılmaya başlandı. ‘Bir Demet Tiyatro’ değil gerçek! Yaklaşık 300 gram gelen bir demet biberin fiyatı 5 lira.

- Reklam -

Yüksek fiyatlar nedeniyle bazı pazarcı esnafı tezgah açmıyor. Antalya’da meydana gelen fırtına ve sel tüketiciyi vurdu. Yükselen sebze ve meyve fiyatlarından tüketici kadar pazarcı da şikayetçi. Esnaf, “Halde fiyatlar çok yüksek. Mal alıp tezgaha koyamıyoruz. Koysak da yüksek fiyat nedeniyle tüketici mağdur. Pazarcının da alıcının da durumu vahim.” dedi.

Pazarın müdavimi kadınlar da “Tezgah tezgah geziyoruz. En uygunu almaya çalışıyoruz. Ancak herşey çok pahalı, karnıbaharın tanesi 10, soğanın kilosu 7, brokolinin tanesi 3 TL, salatalığın kilosu 7 lira. 100 TL pazar harçlığı artık yetmiyor” diyerek pahalılıktan şikayet ettiler.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More