reklam
reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

Zabıtadan pide denetimi

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Zabıtadan pide denetimi
reklam

Yalova Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Ramazan ayı nedeniyle kentimizdeki işletmelerde pide denetimleri gerçekleştirdi. Ekipler, denetimlerde hijyen, fiyat ve gramaj kontrolü yaptılar.

Pide üretimi ile satışı yapılan işletmelerde Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Ramazan ayı boyunca denetimlerini sıklaştırarak sürdürecek. Ekipler, yaptıkları ilk denetimlerde, pidelerin belirlenen fiyat ve gramaj tarifesine uygunluklarını kontrol ediyor. Gıda üretim yasasına uygun hareket etmeyen iş yerleri ve imalathaneler için uyarılarda bulunularak verilen süre içerisinde yasal koşulları yerine getirmeleri isteniyor. Bu süre içerisinde koşulları yerine getirmeyen işletmelere de cezai işlem uygulanıyor.

 width=Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Dinçer İlhan, şu ana kadar yapılan denetimlerde fırınların neredeyse tamamına yakınının eksiksiz hizmet verdiğini belirterek, “Özellikle Ramazan ayında çok tüketilen pidenin ve ekmeğin halkımızın sofrasına eksiksiz şekilde ulaşmasını sağlamak için ekiplerimiz, denetimlerini sıklaştırarak sürdürecek. Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz, denetimlerde temizlik kurallarına uyulup uyulmadığını, çıkan ekmeklerin gramajlarının doğru olup olmadığını, genel temizliği ve çalışmaları kontrol ediyor.  Yasa koşullarını yerine getirmeyen işletmelere de yasanın gereğini uyguluyor” şeklinde konuştu.

 

reklam