HABER PORTALI
Yalova'ya dair herşey!

Yürüyen Köşk bestesi görücüye çıkıyor

Dünyaca ünlü piyanist ve besteci Fazıl Say, ‘Yürüyen Köşk’ için bestelediği eserini gala gecesini 10 Kasım’da tarihinde Ankara’da Congresium etkinlik merkezinde yapacak.

Yürüyen Köşk için bestelediği eserinde yer aldığı ‘Art Of Piano’ albümü üzerinde uzun zamandır çalışmalarını sürdüren Say, albümün tanıtım gala gecesini Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yıldönümü olan 10 Kasım günü Ankara’da Congresium etkinlik merkezinde vereceği konserle hayranlarıyla buluşacak.

Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Benim Kentim’ dediği Yalova’da bulunan Yürüyen Köşk adının bir kez daha dünyaca ünlü bir sanatçı tarafından duyurulacağını belirten Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman; “ Dünya’da sayılı sanatçılar arasında yer alan ve ülkemizin gururu olan Fazıl Say’ın böyle bir eser üzerinde çalıştığını öğrenince Yalovalılar adına teşekkürlerimi iletmiştim. Yalova’nın markası olan ‘Yürüyen Köşk’ üzerinde eser yapması ise bizi oldukça mutlu etmişti. Kendisiyle yapmış olduğum görüşmede ‘Yürüyen Köşk’ isimli eser üzerinde çalışmalara başladığını ve bu esere çok önem verdiğini belirterek kısa sürede biteceğinin müjdesini bize vermişti” dedi.

Başkan Salman: “Kentimizin En Büyük Markası”

“Yürüyen Köşk sadece kentimizin değil Dünya’nın çevrecilik konusunda en büyük markası.”

Kentimizin en büyük markasının Yürüyen Köşk olduğunu belirten Başkan Salman; “Yürüyen Köşk sadece kentimizin değil Dünya’nın çevrecilik konusunda en büyük markası, onu yalnızca ülkemiz sınırları içerinde değil dünyaya tanıtmak için çalışıyoruz. Bu bestede bunun için çok önemli bir adım. Bu katledilen adımlarda Sayın Say’ın da olması bizim için çok büyük şans ve gurur vericidir. Ayrıca yapması ayrı bir önem taşıyor”dedi.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.