DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

YÜ’den yeni öğrencilere oryantasyon programı

Yayınlanma Tarihi : Google News
YÜ’den yeni öğrencilere oryantasyon programı
reklam

Yalova Üniversitesi’nde yeni akademik yılının başlangıcında yeni öğrencilerin uyumu amacıyla düzenlenen ve bir hafta sürecek olan oryantasyon programını başladı.

Yalova Üniversitesi’nde bir hafta boyunca yeni kaydolan öğrencilere yönelik kampüse, üniversiteye ve şehre daha hızlı uyum sağlanması amacıyla düzenlenen oryantasyon programının ilk günü İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde gerçekleşti. Sırasıyla İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi öğrencilerine oryantasyon sunumları yapılarak öğrencilere üniversiteyle ilgili hem akademik hem de sosyal faaliyetleri içeren gerekli bilgiler verildi.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 15 Temmuz Konferans Salonu’nda gerçekleşen oryantasyon programlarına Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Vefik Arıca ve Prof. Dr. Senay Yürür Karslıoğlu, Fakülte Dekanları, Öğretim Üyeleri, İdari Personel ve öğrenciler katılım sağladı. Açılış konuşmaları fakülte dekanları tarafından gerçekleşen programlarda, Rektör Yardımcılarımız da öğrencilere ‘Ailemize hoş geldiniz’ diyerek başarılar dilediler.

Oryantasyon programlarında üniversite ile ilgili temel ve akademik bilgileri içeren sunumu Yalova Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkanı Rasim Çetik, üniversitenin sosyal faaliyetleri hakkında öğrencilere bilgi vermek için yapılan sunumu ise Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanı Yalçın Tokay ile Şube Müdürü Mehmet Purtul gerçekleştirdiler.

Öğretim elemanlarının ve öğrencilerin yoğun katılım gösterdiği oryantasyon programı bir hafta boyunca devam edecek.

 

 

reklam