Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

YTSO Başkanı Becan’dan yerli otomobil gerçekleri

0 196

Yalova Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tahsin Becan, yerli otomobil fabrikası için bastırdıklarını ancak Gemlik’e kaçırdıklarını ifade ederken “Maalesef Ankara’nın gözünde Yalova bir hiç” dedi.

Sosyal medya üzerinden yayınlanan bir canlı yayına katılan YTSO Başkanı Tahsin Becan, yerli otomobile talip olan Yalova’nın neden fabrikayı getiremediğini anlattı. 3. Göz Gazetesi’nin canlı yayınına katılan ve gazeteci İrfan Aydın’a açıklamalarda bulunan Başkan Becan, fabrikanın Yalova’da yapılması için çok uğraştıklarını kaydederek “Otomotiv fabrikası için çok güzel dosya hazırladık. 3 kere Ankara’ya gittik. O dönem bakan Fikri Işık’tı. Vekilimiz Fikri Demirel’di. Onlar da yanımızda olduğu halde dosyayı bıraktık. Yalova’nın fiziki şartları burada olmasına çok uygundu. Zaten büyük ihtimalle Marmara Bölgesi’nde olacaktı. Cumhurbaşkanına da ilettik bu dosyayı” dedi.

Tahsin Becan, fabrikanın neden Gemlik’e kaptırıldığını ise şu sözlerle anlattı:
“Biz hepimiz Yalova’yı önemsiyoruz ama Ankara’nın gözünde Yalova bir hiç. 2-3 tane vekili var. Maalesef Bursa milletvekillerinin sayısı fazla olunca olay Gemlik’e gitti. Biz onu kaçırdık”

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.