Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

YTSO Başkanı Becan’dan bankalara çağrı

0 200

YTSO Başkanı Tahsin Becan, “Yaşanan bu zorlu süreçte bankaları firmalarımıza destek olmaya çağırıyorum” dedi.

Bankalara çağrıda bulunan YTSO Başkanı Tahsin Becan, “Üyelerimiz bankalara “İşe Devam Kredisi” için müracaata gittiğinde başvuruları bile alınmadan limit yok denilerek reddediliyor. İstihdam sayılarını düşürmeden çalışmaya devam eden ya da geçici olarak faaliyetlerine son veren fakat işçilerine maaşlarını ödeyen firmalarımız, bu zorlu dönemde bankalar tarafından yeterli desteği göremiyor. Bankalar müşteri ayrımcılığı yapıp öncelikle kendi müşterilerine kendileri ile çalışan firmalara öncelik veriyor” dedi.

Bankaların kredileri daha fazla firmanın kullanmasına öncelik vermesi gerektiğine değinen Becan, şöyle devam etti:

“Diğer bir konu ise ödenekleri kendi müşterilerine fazla fazla kullandırmaları… Burada yapılması gereken kredi limitlerini azaltıp daha fazla firmanın kullanılmasını sağlamaktır. Yine en önemli sıkıntılardan birisi de müracaatları bile almadan çok sıra var, ödenek bitti diyerek iş adamlarımıza yardımcı olmuyorlar. Ülkemizde bu dönemde pek çok işletmenin faaliyetleri geçici olarak durdu. Ciro kayıpları had safhada. Bu sıkıntıların giderilmesi için devletimiz tarafından açıklanan kredi desteklerinde de bankalar üyelerimize yardımcı olmakta direniyorlar. Kredileri hep kredibilitesi yüksek firmalara kullandırıyorlar”

Becan, son olarak bankalara seslenerek “Bu dönem banka karlılığını düşünecek şirket ayrımı yapılacak zaman değildir. İş adamlarımız, üyelerimiz olmazsa bankacılık kesimi de olmaz. KGF ile riskin %80 i üstlenilmiş durumda. Çalışanıyla, işvereniyle bu krizden ülke olarak hep birlikte çıkacağız. Bu yüzden bankalar olarak üyelerimize destek olun, elinizi taşın altına koyun. Dünya olarak içinde bulunduğumuz bu zor günlerden biran önce kurtulmamız dileğiyle,  herkese, sağlıklı, huzurlu günler dilerim”Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.