Ajans Yalova
Yalova'nın özgür, bağımsız haber sitesi

Yılın En’lerine ödül verdiler

0 215

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

Yalova Kent Konseyi Kadın Meclisi bu yıl 10.sunu gerçekleştirdikleri Aile Haftası etkinliğinde Yılın En’lerine ödül verdi.

Halil İnalcık Kültür Merkezi’ndeki programa Yalova Valisi Muammer Erol, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun, İl Aile ve Sosyal Politikalar Müdürü Faruk Uysal, sivil toplum kuruluşlarının başkanları, üyeler ve davetliler katıldı.

Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Nurten Anıl programda yaptığı konuşmada “Kan bağı, evlilik ve yasal bağlarla oluşan akrabalıktır. Aile toplumumuzun bir nevi kimliğidir. Kültürel yapımız, örf ve adetlerimiz aile kavramı ile bütünleşerek toplumun kimliğini oluşturur. Aile sağlıklı ve mutlu toplumların yetişmesi ile mükelleftir. Gelenek , görenekleri ile saygı ve sevginin sarmaladığı aileler toplumların sağlam ve dimdik ayakta kalmasını sağlar. 1993 yılında BM 15 mayısı aile günü olarak belirlemiş 1994’de alınan kararla 15 -21 Mayıs Aile Haftası olarak kutlanmaktadır. Biz kadın meclisi olarak on yıldır toplum değer yargılarını ve farkındalıkları ortaya çıkarmak niyeti ile etkinliğimizi gerçekleştiriyoruz” dedi.

Vali Muammer Erol’un elinden plaketini alan yılın ailesi, nişanlılıkları dahil 53 yıldır birlikte ve 48 yıllık evli Erdal ve Hülya Sayın çifti, evliliği sürdürmedeki hassas noktalara değinerek sevgi ve saygının önemine vurgu yaptılar. İki çocuk sahibi anne, iki çocuğuna da iki yıl ara ile kemik iliği vererek evlatlarına ikinci kez hayat sunan Çiğdem Aykut, Aile Politikalar Müdürü Faruk Uysal’ın elinden yılın annesi plaketini aldı.

- Reklam -

Yılın gençleri Yalova Termal Fen Lisesi 9. sınıf öğrencisi olan, TÜBİTAK bölge finaline seçilen ayrıca yüksek akademik başarı göstermiş olup ve başarılı proje çalışmaları ile ilimizi temsil eden Enes Aktaş’a İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun tarafından plaketi verildi.

Ebrar Demir, Orgeneral Selahattin Risalet Demircioğlu orta okulu 7. sınıf öğrencisi TÜBİTAK 3. ortaokul öğrencileri araştırma projesi yarışmasında Marmara bölge finaline seçildi ayrıca UNESCO tarafından koruma altına alınan tarihi eserlerimiz konulu proje ile ilimizi temsil etti. Kent konseyi başkanı İsmail Mutlu’nun şehir dışında olması sebebi ile vekaleten Kent Konseyi yönetim kurulu üyesi Mustafa Kandemir’in elinden plaketini aldı.

Muharip gaziler derneği başkanı Şakir Güner’in elinden plaketini alan Mehmet Akif Ersoy ortaokulu 8. sınıf öğrencisi Gülce Nehir Kara, Dünya Okullararası Satranç Turnuvası 15 yaş bayanlarda dünya ikincisi olarak ülkemize madalya getirmişti.

Birlikte Kanserle Mücadele Derneği Başkanı Nurcan Bayar ve yönetim kurulu üyeleri Kadın Meclis Başkanı Nurten Anıl ve yönetim kurulu üyelerine, Yalova’da kanser derneği yokken duyarlılık gösterip köy köy mahalle mahalle programlar gerçekleştirip taramalar yaptırmaları ve öncülük yapmaları sebebi ile plaket takdim etti.
Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.