reklam
reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam
Site Yöneticisi TÜM YAZILARI

“Yeni gelmedik, geri geldik”

Yayınlanma Tarihi : Google News
“Yeni gelmedik, geri geldik”
reklam

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) içerisinde belediye başkan aday adaylığı başvuruları yoğun bir şekilde devam ediyor. 2019 yılında CHP’den belediye başkanı adayı olan Yasemin Fazlaca, geçmiş seçimdeki deneyimlerini değerlendirerek, bu dönem tekrar aday olma kararı aldı. Fazlaca, özellikle Altınova’nın ihtiyaçlarına odaklanarak, kentte yaşanan sorunlara çözüm üreteceklerini belirtti.

Yasemin Fazlaca, “Çok az bir farkla alamamıştık, inşallah bu dönem tekrar deneyeceğiz ve zorlayacağız. Biz yeni gelmedik, geri geldik diyebilirim. Bu dönem daha da umutluyuz. Altınova’mızın ihtiyaçları var. İhtiyaçlarının öncelikle belirlenmesi lazım ve hızla çözüm üretilmesi lazım. Yaşadığım kent bir sanayi kenti bununla birlikte büyük göç alan bir kent. Artık yabancı nüfusun ağırlıklı bir ilçede yaşıyorum. Yabancı nüfusun getirmiş olduğu eğitim, sağlık, konut ile ilgili büyük sıkıntılar var. Bunlara hızlıca kentin çözümüne ihtiyacımız var. Biz geri geliyoruz ve daha da güçlü bir şekilde geliyoruz. Bu sefer Altınova’yı alıyoruz” dedi.

Altınova İlçe Başkanı Cemalettin Kılıç, Fazlaca’nın 2019 seçimlerinden sonra başlayan çalışmalarının aralıksız devam ettiğini belirterek, bu çabanın meyvesini almayı umut ettiklerini dile getirdi. Kılıç, “Umarım bu sefer çalışmalarının karşılığını hem kendisi alır başkan seçilerek hem de partimize hediye eder. Subaşı’ndan sonra Altınova’ya da partimizin bayrağını dikeriz” dedi.

İl Başkanı Erdem Doğancı da Yasemin Fazlaca’nın 2019 yılında Altınova’da çetin bir mücadele verdiğinin altını çizdi. Doğancı, “Zor bir bölge Altınova. Altınova’da olmaz denilenin nasıl olacağını gösterdi. Az bir farkla orayı Cumhuriyet Halk Partisi sosyal belediyecilikle tanıştıramadık ama o günden bu güne hiç enerjisi, heyecanı eksilmemiş. Kararlılığı, çalışkanlığı yükselmiş. Artık Altınova için zamanı gelmiş. Hayırlı olsun” diye konuştu.

Milletvekili Tahsin Becan ise, Fazlaca’ya takılarak her başarılı kadının arkasında bir erkeğin olduğunu söyleyerek sözlerine başladı. Becan, AK Partili tersane sahiplerinin dahi belediyeden memnun olmadığını ifade ederek, bu durumun CHP için bir avantaj olduğunu söyledi. Becan, “Kazandığımız zaman onların istediği gibi adaletli, taraf tutmayan, Altınova’ya hizmet veren bir belediye başkanlığı yapacağız” şeklinde konuştu.

reklam