Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

YASKİ personeline zam

0 37

Yalova Atıksu ve Kanalizasyon Alt Yapı Tesislerini İşletme Birliği’ne ait YASKİ Birlik Personel Ltd. Şti. ve TES-IŞ sendikası arasında yapılan Toplu iş Sözleşmesi ile şirket bünyesinde çalışan personelin maaşlarında ve sosyal haklarında iyileştirme yapıldı. Yalova Atıksu ve Kanalizasyon Alt Yapı Tesislerini işletme Birliği’ne ait YASKİ Birlik Personel Ltd. Şti. ve Türkiye Enerji Su ve Gaz Işçileri Sendikası (TES-İŞ) arasında toplu iş sözleşmesi yapıldı. Yapılan sözleşme ile şirket bünyesinde çalışan personelin hem maaşlarında hem de sosyal haklarında iyileştirmeler yapıldı. YASKi idari binasında yapılan törene YASKİ Birlik Başkanı ve Şirket Müdürü Ahmet Kumali, AK Parti Yalova İl Başkanı Muğlim Bağatar, MHP Yalova İl Başkanı Namik Öz ile TES-İŞ Sendikasını temsilen TES-İş Sendikası Bursa Şube Başkanı Ali İhsan Ensarioğlu ve personel katıldı. Hem sosyal haklarda hem de maaşlarda iyileştirme Birlik Başkanı Ahmet Kumali konuyla ilgili açıklama yaparak işçilere hem sosyal hem de maaşlarında iyileştirmeler yaptıklarını söyledi.

Hizmet alımı yöntemiyle çalıştırılan işçilerin kadroya geçirildiğini söyleyen Başkan Kumali, “2017 yılında yayınlanan 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile Mahalli İdarelerde hizmet alımı yöntemiyle çalıştırılan işçiler, mahalli idarelere ait şirketler bünyesinde 2 Nisan 2018 tarihinden itibaren kadroya geçirildiler. Bu işçiler için, Yüksek Hakem Kurulu tarafından karara bağlanan ve süresi en son sona erecek olan toplu iş sözleşmesi hükümleri uygulanıyordu. 30 Haziran 2020 tarihinde bu sözleşmenin süresi doldu. Birliğe ait YASKİ Birlik Personel Ltd. Şti. bünyesinde çalışan personelin sendikalı olmasında ve sendikal haklardan yararlanmasında engel kalmaması üzerine, personelin sendikaya üye olmaları sağlandı. İşçilerimizin haklarını koruduk. Hem sosyal haklarında hem de maaşlarında iyileştirmeler yaptık. Bu sözleşmenin hem kurumumuz, hem çalışanlarımız hem de sendika için hayırlı olmasını diliyorum” dedi. “Hayırlı olsun” dediler. 

AK Parti Il Başkanı Muğlim Bağatar ise, “Kıymetli çalışanlarımız için de birliğimiz için de bu sözleşmenin hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu. MHP İl Başkanı Namık Öz de, “Ben de atılan imzaların hayırlı olmasını diliyorum. İşçilerimizin hakları garanti altına alındı” şeklinde konuştu.
Atılan imzalar işçileri mutlu etti
Törende YASKI Birlik Başkanı Ahmet Kumali ile TES-İŞ Sendikası Bursa Şube Başkanı Ali İhsan Ensarioğlu arasında karşılıklı imzalar atıldı. Öte yandan kadroya geçen ve hakları verilen işçiler ise büyük mutluluk yaşadı.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.