reklam
reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

Yalova’ya yeni bir akıllı kavşak daha

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Yalova’ya yeni bir akıllı kavşak daha
reklam

 

Yalova Belediyesi kullandığı tüm sistemleri günümüz teknolojisine entegre etmeye devam ediyor. Kent genelinde bulunan sinyalizasyon sisteminin büyük bir bölümü akıllı kavşak sistemine geçirilmişti. Ekiplerce Beyazıt Caddesi-Rahmi Üstel Caddesi kavşağında da akıllı kavşak uygulaması için çalışmalar başlatıldı.

Vatandaş odaklı hizmet anlayışı ile kent içerisinde düzenlemelerini sürdüren Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, vatandaşlardan gelen talepleri üzerine Beyazıt Caddesi-Rahmi Üstel Caddesi kavşağının akıllı kavşak sistemine geçirilmesi talimatını verdi. Teknik çalışmaların başladığı kavşakta sistemin alt yapısı hazır hale getirildi. Önümüzdeki birkaç gün içerisinde sinyalizasyon sistemi akıllı hale getirilecek.

Şehir içi trafiğinin yoğunluğuna göre kendini ayarlayan akıllı kavşak sisteminin daha önce farklı noktalarda uygulandığını belirten Başkan Salman; “Beyazıt Caddesi-Rahmi Üstel Caddesi kavşağında yer alan sinyalizasyon sistemi manuel olarak çalışan bir sistemdi. Adnan Menderes mahallemizdeki araç trafiği arttığı için bu bölgede kuyruk oluşuyordu. Bu nokta için vatandaşlarımızın da talepleri vardı. Gerekli incelemeleri yaptık ve ekiplerimiz altyapısını kurdular ve kısa bir süre sonra sistem çalışmaya başlayacak. Yeni sistem sayesin araç yoğunluğuna göre sistem ışık süresini ve yönünü otomatik olarak ayarlayacak. Böylelikle bu bölgede oluşan yoğunlukta ortadan kalkacak” dedi.

reklam