DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

Yalovalı balıkçılar sezonu açtı

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Yalovalı balıkçılar sezonu açtı
reklam

Av yasağının sona erdiği 1 Eylül tarihinin Kurban Bayramı’na denk gelmesi nedeniyle Yalovalı balıkçılar sezonu birkaç gün geç de olsa açtı.

Av yasağının sona erdiği 1 Eylül’ün Kurban Bayramı’na denk gelmesi dolayısıyla denize açılmayan Yalova’daki balıkçılar, tatilin sona ermesiyle denizle buluşmaya başladı. İki günlük tatilin ardından Marmara Denizi’ne ağlarını atan balıkçılar, kıyıya genellikle sardalye ile yanaştı.

Yalova Su Ürünleri Balıkçılar Kooperatif Başkanı Erdal Tokalak, balıkçıların bu sezondan umutlu olduğunu ifade etti.

Sezonun bayrama denk gelmesiyle büyük takımların denize açılmadığını belirten Tokalak, “Balıkçılar kendi aralarında karar aldılar çıkmadılar. Ufak kayıklar balığa çıkıyor. Bayramın birinci ve ikinci günü mezat da kapalıydı. Küçük tekneler sardalye ve istavritle döndü.” dedi.

Tokalak, denize açılan balıkçılardan gelen ilk bilgilere göre bu sezon istavrit ve sardalyenin bol olacağını ifade ederek, “Uskumru ve hamside de umutluyuz. Balıkçılarımız bu sezondan umutlu denizde bir şeyler var, çıkacak.” diye konuştu.

Öte yandan, sezonun ilk balıklarından sardalye ve istavrit, kilogramı 10, hamsi ve mezgit 15, uskumru 25, palamut ise tanesi 20 liradan satışa sunuldu.

reklam