Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Yalovalı balıkçılar denizle buluştular

0 21

Denizlerde av yasağı bugün itibarıyla sona erdi. Yalovalı bu sabah dualar eşliğinde “Vira Bismillah” diyerek av için ilk ağlarını suya bıraktı. 15 Nisan’da başlayan av yasağı sona 1 Eylül tarihi itibariyle sona erdi. Sezonu açan balıkçılar, sabahın ilk ışıklarıyla birlikte denize açıldı.

Yaklaşık 5 aydır balık avlayamayan balıkçılar hazırlıklarını tamamladıktan sonra yasağın kalkmasıyla denizle buluştu. Aileleri tarafından denize uğurlanan balıkçılar, halatları çözerek teknelerinin motorunu çalıştırıp denize açılarak ağlarını bıraktılar.
Yalova Tarım ve Orman Müdürü Suat Parıldar’ın da hazır bulunduğu balık avı sezonunda Armutlu ilçesinde tören düzenlendi. Armutlu ilçesi ile Fıstıklı ve Kapaklı köylerindeki balıkçılar sabahın ilk ışıklarında ağlarını denize attılar. Balıkçılar ilk ağlarda istavrit ve tekirin yakalandığını dile getirdiler.

Armutlu ilçesinde balıkçılarla bir araya gelen Yalova Tarım ve Orman Müdürü Suat Parıldar” Balıkçılarımız bugünden itibaren başlayacak av sezonunda dualarla denize uğurladık. Tüm balıkçılarımıza bol ve bereketli bir sezon dileriz.” dedi.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.