Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Yalova’da köylü pazarı açılıyor

0 741

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ın destekleriyle, Adnan Menderes Mahallesinde bulunan ‘Adnan Menderes Nedret Ayaz Kapalı Pazaryerinde’ direk üreticiden, tüketiciye hizmet edecek olan Yaş Sebze ve Meyve Pazarı kurulacak.

Yalova ve Çiftlikköy Ziraat Odası Başkanları Şaban Birol Beşli ve Mehmet Anaçardı’yı makamında kabul eden Başkan Salman, yeni kurulacak olan pazarın 1 Eylül Pazar günü hizmete başlayacağının müjdesini verdi.

Her ne koşulda olursa olsun üreticinin yanında olduklarını belirten Başkan Salman; “Ziraat Odası Başkanlarımızın girişimleri sonuncunda bizimde desteğimizle ‘Adnan Menderes Nedret Ayaz Kapalı Pazaryerinde’ bundan böyle her Pazar günü üreticiden, tüketiciye taze bir şekilde ulaşacak olan yaş sebze ve meyve pazarını faaliyete geçireceğiz. İlk tezgahlar ise 1 Eylül Pazar günü kurulacak. Kurulacak olan bu pazarla birlikte hem üreticimiz kendi imkanları ve emekleriyle üretmiş olduğu mallarını tüketiciyle buluşturmuş olacak. Vatandaşlarımızda köylümüzün üretmiş olduğu bu yaş ve sebzeleri taze bir şekilde almış olacaklar. Burada emeği olan her iki oda başkanımız Şaban Birol Beşli’ye ve Mehmet Anaçardı’ya teşekkür” derim.

Beşli, “Üretici Belgesi Şart”

Üreticinin mahsulünü artık rahat bir şekilde tüketiciyle buluşturacağını belirten Beşli; “Yalova Belediyesi ile yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde artık üreticimiz merkez Pazaryerinde olduğu gibi ‘Adnan Menderes Nedret Ayaz Kapalı Pazaryerinde’ de kendi mahsullerini tüketiciye taze bir şekilde sunma imkanı bulacaklar. Pazarda ürettikleri mahsullerini satmak isteyen üreticilerimizin ellerinde üretici belgesi olması şartı bulunmaktadır. Şayet bu belge yoksa ve almak isterlerse, Armutlu’dan Yalova’ya kadar bölge Yalova Ziraat Odasına, Kaytazdere’den, Çiftliköy’e kadar olan üreticilerimiz ise Çiftlikköy Ziraat Odasına başvurabilirler”dedi.Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.