Ajans Yalova
Yalova'nın özgür, bağımsız haber sitesi

Yalova’da binler Cumhuriyet için yürüdü

0 362

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

Yalova Belediyesi’nin düzenlediği Cumhuriyet Yürüyüşü görkemli geçti. Binlerce kişi ellerinde bayraklarla cumhuriyet için yürüdü

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri çerçevesinde Cumhuriyet Yürüyüşü düzenlendi. Bu seneki yürüyüşe Yalova Valisi Muammer Erol, Garnizon Komutanı Tuğamiral Önder Gürbüz, Yalova Jandarma Komutanı Albay Mustafa Bakçepınar da katıldı.

- Reklam -

Yürüyüşün sürpriz ismi ise CHP’nin son seçimdeki Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce oldu. Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman ile ters düşmesi sonrasında belediyenin hemen hiçbir etkinliğine katılmayan İnce, bu geleneği Cumhuriyet Bayramı’nda bozdu. İnce, yürüyüşe katılarak Belediye Başkanı Vefa Salman ile birlikte yürüdü. İnce, zaman zaman Vali Muammer Erol ile de sohbet etti.

Yürüyüşte CHP Yalova Milletvekili Özcan Özel, İl Başkanı Nur Koçak da yer aldı. Yürüyüşe katılanlara Türk bayrakları dağıtıldı. Ay-yıldız desenli tişört giyerek meydanda yürüyüş için toplananlara hitap eden Belediye Başkanı Vefa Salman, Yalovalıların bayramını kutladı. Ellerde bayraklarla marşlar söylenerek düzenlenen yürüyüşe binlerce Yalovalı katıldı. Yürüyüş; Cumhuriyet, Fatih, Spor, İstanbul, Mimar Sinan Caddeleri güzergâhında devam ederek başlangıç noktası olan 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’nda sona erdi.

Yürüyüşün sonunda 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’nda bir de havai fişek gösterileri yapıldı.Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.