Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Yalova’da arka arkaya depremler

0 1.168

Yalova’da akşam saatlerinde arka arkaya yaşanan depremler vatandaşları paniğe sevketti. En büyüğü 4.0 büyüklüğünde olan depremin merkez üssü Marmara Denizi’nin Yalova açıkları olarak belirlendi

17 Ağustos Depremi’nde büyük yara alan Yalova, deprem gerçeğiyle bir kez daha yüzleşti. Akşam 19.52’de meydana gelen 4.0 şiddetindeki depremi arka arkaya irili ufaklı sarsıntılar takip etti. Bu depremi 3.4 şiddetindeki 1 deprem daha izledi.

Merkez üssü Yalova’nın Marmara Denizi açıkları olan 4.0 büyüklüğündeki deprem Yalovalıları korkuttu. Evlerini terk eden vatandaşlar sokaklarda bekledi. Oldukça korktuklarını ifade eden vatandaşlar sarsıntının çok sert olduğunu dile getirdi. Çevre illerden de hissedilen depremlerde herhangi bir can ve mal kaybının yaşanmadığı belirtildi.

22.32’de ise bu kez 3.7’lik bir deprem daha yaşandı. Yaşanan sarsıntılar nedeniyle bazı vatandaşların evlerine giremediği bildiriliyor.

Yalova Valisi Muammer Erol, Marmara Denizi Yalova açıklarında meydana gelen 4,0 büyüklüğündeki deprem nedeniyle hasar ve olumsuzluğun yaşanmadığını bildirdi.

Erol, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 4,0 büyüklüğündeki depremin ardından kurumlarla irtibat halinde olduklarını vurgulayarak, “İlimizde meydana gelen depremin ardından herhangi bir hasar ve olumsuzluk yaşanmamıştır.” dedi.


Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.