Yalova Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nün “Yalova” adı verilen kontrol ve denetim gemisi suya indi.
2016 yılında ihalesi yapılan kontrol ve denetim gemisi Yalova Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’ne teslim edildi. Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü tarafından Marmara Denizi’ndeki su ürünlerinin kontrol ve denetim işlerinde kullanılacak 12 metre boyundak, ve 3.60 metre genişlik gemi, etkin bir denetim imkanı sağlayacak.