Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Yalova raporu Kılıçdaroğlu’nun masasında

0 76

Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek başkanlığındaki CHP heyetinin, partisinin tabelasını asmak için gün sayan Memleket Hareketi’nin lideri Muharrem İnce’nin seçim bölgesi olan Yalova’da yaptığı iki günlük çalışmalara ilişkin hazırladığı rapor, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na sunuldu.

Milliyet’ten Mehtap Gökdemir’in haberine göre; raporda, iki günlük çalışma sırasında merkezde ve Yalova’nın diğer ilçelerinde tüm meslek odaları, sendika ve derneklere ziyaretler gerçekleştirildiği belirtilerek, “Girilmedik meslek odası ve STK kalmadı. İki günlük süre boyunca, merkezde ve ilçelerde, ‘hayırlı işler’ demediğimiz bir tek esnaf bırakmadık. Dükkânı açık tüm esnaflarımızı ziyaret ederek, görüşlerini dinledik, sorularını yanıtladık” denildi.

Raporda, merkezde ve ilçelerde İYİ Parti, Saadet Partisi, DEVA Partisi, Demokrat Parti ve Gelecek Partisi’ne de nezaket ziyaretlerinde bulunulduğu belirtilerek, “Tüm ilçelerde ittifak ortaklarımızın parti temsilcilikleri ziyaret edilmiş ve karşılıklı görüş alışverişinde bulunulmuştur” ifadeleri kullanıldı. Raporda, özetle şu değerlendirmeler yer aldı:

AVM’ler açık

“Esnafımızın en büyük şikâyetinin hükümetin tedbirler kapsamında sıklıkla uyguladığı ‘aç-kapa’ düzenlemesi olduğu görülmüştür. Uygulanan tedbirlerde adaletsizliğin yapıldığından bahsetmişler, küçük esnafın hafta sonu kapatıldığını ancak AVM’lerin açık bırakıldığını iletmişlerdir.

Köylü esnaflarının neredeyse yarısının bu süreçte dükkânlarını kapatmak zorunda kaldıkları belirtilmiştir. Pandemi öncesinde ekonomik krizin etkilerinin ağır şekilde hissedilmeye başladığı, pandemiyle birlikte ise artık dayanılamaz boyutlara geldiği gözlemlenmiştir. Ekonomik kriz, işsizlik, yoksulluk, adaletsizlik gibi sorunlar diğer tüm illerde olduğu gibi Yalova ilimizde de söz konudur.”

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.