Yalova'ya Dair Herşey
Yalova'ya dair herşey!

Yalova kıpkırmızı oldu

0 215

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

Son günlerde adeta pik yapan koronavirüs salgını, Sağlık Bakanlığı’nın Hayat Eve Sığar uygulamasında Yalova’yı adeta kırmızıya boyadı.
Yaz aylarında düşüşe geçen ancak normalleşme sürecinde yaşanan gevşeme sonrası yeniden tırmanışa geçen koronavirüs vaka sayıları ürkütücü boyutlara gelmeye başladı. 

 

Türkiye’de açıklanan hasta sayıları günlük 2500’ü geçerken yeni vaka sayısının bunun kat kat üzerinde olduğu tahmin ediliyor.  Sağlık Bakanlığı tarafından hayata geçirilen ve koronavirüs hastalarının takibinin de yapıldığı Hayat Eve Sığar uygulamasında tehlikenin boyutlarının arttığı çok daha çarpıcı şekilde ortaya çıkıyor. Haritanın yoğunluk bölümünde Yalova’da özellikle nüfusun yoğun olduğu bölgelerde koronavirüs vaka sayısının ciddi boyutlara geldiği gözlemleniyor. Başta Yalova’nın şehir merkezi olmak üzere ilçe ve belde köy merkezlerinin hemen hepsi ‘yüksek risk’ bölgesini temsil eden kırmızıya boyanmış durumda.

- Reklam -


Bundan yaklaşık bir ay önce sadece belirli bölgelerde kırmızı yoğunluk göze çarparken şu anda Yalova şehir merkezindeki tüm mahalleler tamamen kırmızı olmuş durumda. Yalova’dan sonra en riskli bölge ise Çiftlikköy olarak görülüyor. Yalova’nın en kalabalık ilçesi olan Çiftlikköy’de de neredeyse tüm yerleşim yerleri yüksek risk teşkil ediyor.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More