Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Yalova esnafı zor günler geçiriyor

0 62

Yalova Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı İsmail Mutlu, koronavirüs salgını nedeniyle esnafın zor günler geçirdiğini söyledi.

Mutlu, Kent 77’ye verdiği demeçte koronavirüs döneminde bir çok işyerinin 2 ay gibi bir süreyle kapandığını hatırlattı. Hala tam olarak açılmayan işyerlerinin olduğunu ifade eden Mutlu, şöyle konuştu:

“Örneğin kahvelerimiz açıldı fakat oyun oynatamadıklarından dolayı çok ciddi bir mağduriyet içindeler, birçok arkadaşımız kirasını ödeyemez, yanında çalışan insanların sigortasını ödeyemez durumdalar evine ekmek götüremez durumuna geldiler.”

Mutlu, iller arası seyahat kısıtlamasının kalkmasıyla Yalova’da hareketlilik yaşandığını ifade ederek, “Tabi yaz sezonuna geldik, işlerde biraz hareket oldu. Gezi serbestliği başlayınca Yalova’da geçmiş seneler kadar olmasa da yine de bir iç göç, iç turizm canlandı. Bilhassa tatil yörelerimiz geçmiş dönemlere yakın bir şekilde hareketlilik yaşıyor” dedi.

Mutlu, esnafın zor günler geçirdiğini ve kış sezonunda endişeli olduklarını sözlerine ekleyerek, “Fakat esnafımızın rahatladığını söylemek mümkün değil. Zor günler geçiriyoruz yani önümüzdeki kış ne olacak hep beraber bekleyip göreceğiz” diye konuştu.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.