Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Yalova Belediyesi’nden çocukları sevindirecek proje

0 23

Yalova Belediyesi, çevrecilikle ilgili bir projeyi daha hayata geçirdi. Sıfır Atık Projesi kapsamında ‘Eskimiş Oyuncağını Getir, Yenileyelim’ kampanyasını başlattı.

Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk’un başkanlığında, Yalova Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından sürdürülen proje kapsamında; yaklaşık 3 bin adet oyuncak toplanarak, geri dönüşüm çalışmaları başlatıldı.

Toplanılan eski, kırık ve kullanılmış oyuncaklar, 150 gönüllü tarafından bakım ve onarımı yapılarak, dezenfekte işlemlerinden sonra çocuklarla yeniden buluşacak. Ücretsiz olarak sunulan proje ile birlikte tonlarca plastik atık tekrar kullanıma geçecek. Hem çocuklar, hem de çevre böylelikle rahat bir nefes alacak. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda oyuncakların çocuklara dağıtımlarının yapılacağının müjdesini, Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk sosyal medya hesaplarından duyurdu.

Yıpranmış, kırılmış ve eskiyen oyuncaklarım var diyorsanız; Yalova Belediyesi 153 Çağrı Merkezi’ni arayarak ya da Raif Dinçkök Kültür Merkezi’ne oyuncaklarınızı getirerek projeye katkıda bulunabilirsiniz.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.