DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

YAKHAD ile kahvaltıda buluştu

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
YAKHAD ile kahvaltıda buluştu
reklam

1-7 Nisan Kanser Haftası sebebiyle Yalova Belediyesi’nin katkılarıyla Yalova Kanser Hastaları Derneği (YAKHAD) kahvaltı düzenledi. Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, kahvaltıya eşi Dilek Akdeniz Salman ile birlikte katılarak dernek üyeleri ile bir araya geldi.

Başkan Salman, “Yalovalıları Bilinçlendirmemiz Lazım”

Engelsiz Cafe’de düzenlenen kahvaltıda açılış konuşmasını yapan YAKHAD Başkanı Nurcan Bayar’ın ardından konuşan Başkan Salman,“Her insan potansiyel bir engelli adayı olduğu gibi çağımızın illet hastalığı olan kanser hastası olma adayı da aynı zamanda. Hastaneye çok sık gidip gelen bir insanım. İnsanların hangi hastalıklarla kanserin değişik türleriyle nasıl mücadele ettiğini görüyorum. Eskiden tıp bu kadar ilerlememişti. Kanserin varlığından dünya bu kadar haberdar değildi. Ancak gelinen nokta itibariyle artık vücudun tamamının taraması yapılarak bu hastalığı saptamak mümkün hale geldi. Kentimizde faaliyetlerini sürdüren derneğimiz kurulduğu günden bugüne beraberce hareket etmeye, toplumu duyarlı hale getirmek için özveriyle çalışmaya özen gösteriyor. Ben buradan aynı zaman eski başkanıAysen Karsan’ı rahmetle anıyorum. Yalovalıları bilinçlendirmemiz lazım. Ben her zaman yanınızda olmaya devam edeceğim” dedi.

Kahvaltı sonrası Başkan Salman’ın önünde duran kanser hastası Zeynep Uygur isimli çocuk, başkanla sohbet ederek arabasına binmek istediğini söyledi. Küçük çocuğun isteğini kırmayan Başkan Salman, onu arabasına bindirerek Yalova’da kısa bir tur attı.

Program, kahvaltıya katılan YAKHAD Başkanı Nurcan Bayar ve dernek üyeleri ile günün anısına çekilen hatıra fotoğrafı ile son buldu.

reklam