Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Veresiye defterleri kapatıldı

0 15

Altınova’da bayram öncesi vatandaşların marketlere biriktirdiği veresiye defterleri belediye tarafından kapatıldı.

Altınova Belediye Başkanı Metin Oral, koronavirüs nedeniyle yaşanan bu zor günleri yardımlaşma, paylaşım ve dayanışma ile aşacaklarını söyledi. Yunus Emre’nin “Bölüşürsek Tok, Bölünürsek Yok Oluruz” sözünü hatırlatan Oral, “Yardımlaşma ve dayanışma bizim geleneğimizin, kültürümüzün ve inancımızın en önemli değeri. Başta, evde sağlık, hasta nakil, bakım ve temizlik hizmetlerimizin yanı sıra her gün ekmek ve pide dağıtımı, sıcak yemek desteği, erzak dağıtımı, alışveriş çeki ile nakdi yardımlarda bulunarak vatandaşlarımıza destek olmaya çalıştık. Çünkü biz büyük bir aileyiz” diye konuştu.

Borçlar büyük oranda kapatıldı

Düzenli olarak kamu kurumları, ortak kullanım alanları ve hanelerin dezenfeksiyon ve temizlik işlemlerini yerine getirmeye devam ettiklerine dikkat çeken Altınova Belediye Başkanı Metin Oral, son olarak bir Osmanlı geleneği olan “Zimem Defteri”ni hayata geçirdiklerini iletti.

Ramazan Bayramı öncesi bakkallara ödeme güçlüğü çeken ihtiyaç sahibi vatandaşların borçlarını kapatan Başkan Oral, “Her zaman ve her koşulda İmkânlarımız ölçüsünde her vatandaşımıza, her hanemize, ailemize destek olmaya, yanlarında olmaya çalışıyoruz. İnşallah bir nebze de olsa değerli hemşerilerimize destek olabildiysek ne mutlu bize. Onların gülen yüzü hayır duaları bizim en büyük gücümüz” dedi.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.