DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

Vefa Salman’dan dava yorumu

Yayınlanma Tarihi : Google News
Vefa Salman’dan dava yorumu
reklam

Yalova Belediyesi’ndeki yolsuzluk davasının 10. duruşması sonrası konuşan görevden uzaklaştırılan Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, “Sanırım mahkeme kararı yeni binada verecek” diyerek göndermede bulundu.

Duruşma sonrası gazetecilere konuşan Vefa Salman, trajikomik bir durumun yaşandığını iletti. “Şu gördüğünüz yeni Adliye binasının bizim duruşma başladığında ki iddianamenin hazırlanması hafıza tazeleme adına söylüyorum 7 ay sürmüştü. İlk Eylül 2020’de başladı. Bu binanın daha temeli yoktu. Şu anda bina bitmek üzere kabası bitmiş. Tahminen de mayıs ayında falan açılacağı düşünülüyor. Bir sonraki celse 7 Nisan’a ertelendi. Sanırım mahkeme heyeti karar verirken bu binada vermiş olacak çünkü öğrendiğim kadarıyla ceza davaları yeni binada hukuk davaları eski binada görülecekmiş” diyen Salman, kendisinden önceki dönemin davaya eklenmesinin önemli olduğunu kaydetti.

Salman: “Dile Kolay”

Salman, şöyle devam etti:

“Bizden önceki yönetim de bugün ifadesini verdi. Dolayısıyla bu suçun, Yalova Belediyesi’ndeki bizim ortaya çıkarıp da suç duyurusunda bulunduğumuz suçun bizden çok daha önce başladığı netleşti. Orada hukuk adına bir haksızlık vardı. İddianame aşamasında da biliniyordu bu durum. Bizden önce başladığı ortaya çıkmıştı ki 5 yıl geriye gidildi daha geriye gidilmedi belki daha önce de başlamış olabilir. Geçen duruşmada anca birleştirildi. Ki mahkemede yaşananları da biliyorsunuz. Ne yazıkki algı anlamında Cumhuriyet Halk Partisi mahkemeyi bastı gibi bir algı oluşturulmaya çalışıldı ki biz o gün önce burada mahkeme salonunda yerimizi almıştık. Daha sonra mahkeme heyeti gelmişti. Bugün bir anlamda dağın fare doğurduğu bu davada söylenmesi gereken bir durum diye düşünüyorum. Noldu 3 kez bilirkişiye giden dosya bu kez de 2014 öncesi ek bir rapor için bilirkişiye gitti. Umarım 7 Nisan’a yetişir. 7 Nisan’da da artık karar verilir diye bekliyoruz çünkü 27 Şubat’ta bizim uzaklaştırmamızın 3 yılı doluyor. Dile kolay.”

reklam