AJANS YALOVA
Yalova'ya dair herşey!

Vefa Salman, adaylık başvurusunu yapıyor

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, Mart ayında yapılacak yerel seçimler için adaylık başvurusunu Perşembe günü partisine yapacak. Salman, bu kez “Vefa’lıdır Yalova” sloganıyla kampanyasını yürütecek.

1 Ekim tarihi itibariyle başlayan CHP’deki başvuru sürecinde Yalova Belediye Başkan adaylığı için ilk başvuru mevcut Başkan Vefa Salman’dan gelecek. 2014 yılında yapılan seçimle göreve gelen Vefa Salman, Perşembe günü saat 14.00’te CHP il binasına giderek başvuru evraklarını teslim edecek.

Kararını sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla da duyuran Başkan Salman, “Yalova’ya Vefa diyerek çıktığımız bu kutsal yolda, önce Allah’ın izni, daha sonra da sizlerin takdiri ve onayıyla Belediye Başkanlığı görevine gelişimin üzerinden 4,5 yıl geçti. Yalovam benim aşkım, evladımdı. O nedenle bana vermiş olduğunuz bu görev benim için en büyük onurdu. Bu kutsal görevi yerine getirirken sizlerden asla kopmadım. Doğumdan, ölüme kadar yanınızda olmaya özen gösterdim. Sevincinize ortak olmanın yanında hüzün ve acınızı paylaşmak ‘Büyük Yalova Ailemin’ reisi olarak vazgeçilmezimdi” dedi.


Yönetimi boyunca şeffaflığı ön plana aldığını kaydeden Salman, sözlerine şöyle devam etti:

“Yönetim şeklimiz her zaman şeffaflıktı. Çünkü sizlere söz verdim dostlukla, kardeşlikle, barışla, ‘Birlikte yöneteceğiz, sevgiyle büyüteceğiz’ dedim ve bunu söylemde bırakmayarak, eyleme geçirdim. Bunu yaparken asla ve asla insan ayırmadım, adalet ve hakkaniyetle görevimi sürdürmeye azami özen gösterdim. Etten, kemikten insanız, hatalarım ve eksiklerim elbette olmuştur, bilmeden, istemeden kırdıklarım da olmuştur. Bu vesileyle siz hemşehrilerimden özür diliyorum”

Başkan Salman, yeni bir seçim döneminin başlangıcında olduklarına dikkat çekerek yapacaklarının henüz bitmediğini, daha çok işi olduğunu söyledi. Salman, “Barış Manço Açık Hava Tiyatrosu’nda 5000 kişin katılımıyla düzenlemiş olduğumuz etkinlikte, sizlerden aldığım güç, güven ve destekle adaylığımı 14 Eylül’de açıklamıştım. Partimizde adaylık süreci başladı ve başvuru zamanı geldi. Yalova’yı daha da güzelleştirmek için, gelecek nesillere yaşanabilir Yalova bırakmak için, kentimizi Dünya’nın en modern ve çağdaş kenti yapmak için, 4 Ekim 2018 Perşembe günü Saat 14:00’de Cumhuriyet Halk Partisi İl Binasına giderek resmi başvurumu yapacağım” diye konuştu.

Belediye Başkanı Vefa Salman, “Vefalıdır Yalova” demek için ilk adımı atacağı başvurusuna tüm Yalovalıları davet etti.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.