DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

Vatandaş nereden geçecek?

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Vatandaş nereden geçecek?
reklam

Geçtiğimiz aylarda hizmete giren ancak peyzaj ve düzenleme çalışmaları halen tamamlanmayan 15 Temmuz Şehitler Kavşağı, ilk sınavını Ramazan Bayramı’nda verdi. Kavşak, İstanbullu tatilciler için kolaylık sağlarken Çiftlikköylü vatandaşların yaya olarak karşıdan karşıya geçme sıkıntısı devam etti.

Yan yol ve bağlantı yollarıyla 2 kilometre uzunluğundaki 15 Temmuz Şehitler Köprülü Kavşağı, Ramazan Bayramı’nda ilk sınavını verdi. Çiftlikköy Belediyesi’nin girişimleriyle, Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından yaklaşık 7 milyon TL’ye yaptırılan kavşakta bayram esnasında trafik yoğunluğu yaşanmadı.

 width=Özellikle İstanbul’dan Bursa, İzmir ve Akdeniz istikametine gideceklerin geçiş güzergahında yer alan Çiftlikköy’de kavşakta trafik yoğunluğu yaşanmadı. Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar “Bu köprülü kavşağın proje çalışmaları belediyemiz tarafından gerçekleştirilip bedeli tarafımızca karşılandı. Toplam 7 Milyon liraya mal olan köprülü kavşak yan yol ve bağlantı yollarıyla 2 km uzunluğa sahip. Köprüsü ise 135 m. uzunlukta. Halkımıza verdiğimiz sözleri yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu anlamda Çiftlikköy’ün çehresini değiştirip, modern bir Çiftlikköy yaratmak istedik. Bu sürecin zahmetli ve yorucu olacağını da biliyorduk. Fakat biz halkımızın daha rahat, daha güvenli ve sosyal donatı alanları olan bir kentte ikamet etmeleri için var gücümüzle çalıştık. 15 Temmuz Şehitler Köprülü Kaşağı’da verdiğimiz büyük sözlerden bir tanesiydi. Hamdolsun ki bu projemizi de Çiftlikköy’ümüze kazandırdık. Ölümlü kazaların olmaması ve trafiğin rahatlaması ise bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir” dedi.

Diğer yandan kavşak nedeniyle Sahil Mahallesi ile diğer mahallelerin birbiriyle irtibatları halen sağlanamıyor. Özellikle Ziraat Bankası kavşağının kapatılması her iki mahallede yaşayan vatandaşları mağdur etmeye devam ediyor. Buradaki trafik ışıklarının kapatılması sonrasında vatandaşlar karşıya geçmek için sadece Özdilek Alışveriş Merkezi’nin oradan karşıya geçebiliyor. Bu durum da yaşlılar, çocuklar ve çocuklu aileler için büyük sıkıntı oluşturuyor.

Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, daha önce bölgeye bir alt geçit yapılacağını dile getirmişti ancak geçen zaman zarfında bu konuda bir adım atılmaması vatandaşları canından bezdirdi.

reklam