DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

Uyuşturucu ile mücadele

Yayınlanma Tarihi : Google News
Uyuşturucu ile mücadele
reklam

Uyuşturucu madde ve bağımlılığı sorunuyla mücadelede toplum bilincini artırmaya yönelik çalışmalar devam ediyor. Bu kapsamda Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri farkındalık çalışması yapıyor.

Yalova İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, Yalova’da uyuşturucu madde kaçakçılığı sorunu ile hassas bir şekilde başa çıkıyor. Son derece hassas bir görev üstlenen güvenlik güçleri “Geçmişin Doğal Afetlerinden Daha Korkunç Olan ve Bir İnsanlık Suçu” olarak tanımlanan uyuşturucu maddeler ve uyuşturucu suçları ile mücadele, “Bütün Çocukları Kendi Çocukları Olarak Gören” bir anlayışla çalışmalarını sürdürüyor.

Yalova İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında, uyuşturucu madde ve bağımlılığı ile mücadele konusunda toplumsal bilinç oluşturulmaya yönelik önleme, bilgilendirme ve farkındalık çalışmaları gerçekleştiriliyor. Bu çerçevede, yerel yönetimler, Yalova Üniversitesi Rektörlüğü, kamu kurumları, sivil toplum örgütleri ve özel sektör çalışanları ile işbirliği içinde çalışmalar aralıksız sürdürülüyor.

Ekipler tarafından “En İyi Narkotik Polisi Anne”, “Narkorehber”, “Narko Gençlik” ve “Narko Nokta” projeleri çerçevesinde 380 anne ve anne adayına “Narkoanne Eğitimi” verildi, 15 “Narkonokta Faaliyeti” ile 3023 kişiye ulaşıldı, ayrıca 23 “Narko Yetişkin Faaliyeti” ile 1526 kişiye ulaşarak toplamda 4930 vatandaşa bilgilendirme ve farkındalık çalışmaları sunuldu.

reklam