reklam
reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

Unutturmayacağız

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Unutturmayacağız
reklam

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, 17 Ağustos Marmara Depremi’nin 18.yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Başkan Salman yayınladığı mesajında şu sözlere yer verdi:

“18 yıl önce meydana gelen, binlerce vatandaşımızın yaşamını yitirmesine ve on binlerce vatandaşımızın da yaralanmasına yol açan Marmara Depremi, milletimizin yaşadığı en acı felaketlerden biri olarak tarihteki yerini almıştır. Geride yalnızca yıkım ve acı bırakan önemli olaylar genellikle hatırlanmak istenmez. Ancak 17 Ağustos Marmara Depremi, sönen umutları yeniden canlandırmak, vatandaşlarımıza güven duygusunu yeniden kazandırmak ve depremle yaşamayı öğrenebilmemiz için bize sorumluluklarımızı hatırlatan bir tarihtir.

Yaşanan büyük acıdan dersler çıkarttık ve buna uygun hareket etmeye özen gösteriyoruz. Ne depremi ne de depremde kaybettiklerimizi asla unutmadık, unutmayacağız ve unutturmayacağız. Çünkü ülkemiz deprem kuşağı üzerinde yer alıyor. Bugünlerde özellikle Ege Bölgesinde sıkça depremler yaşanıyor ve deprem uzmanları Marmara için her gün yeni uyarılarda bulunuyor. Eğer ki unutursak, unutturursak 1999’da olduğu gibi yine büyük yıkımlar yaşayıp birçok insanımızı kaybedebiliriz. Bu nedenle deprem gerçeğini hiçbir zaman göz ardı etmeyerek çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

Bu vesileyle, 17 Ağustos Marmara Depremi’nin 18. Yıldönümünde, böyle bir acının ülkemizde ve dünyada bir daha yaşanmamasını temenni ediyor, depremde kaybettiğimiz deprem şehitlerimizi rahmetle anıyor, yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyorum”

reklam