Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Üniversitede yapay zeka konferansı

0 12

Yalova Üniversitesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşen, 12 üniversitenin de paydaşı olduğu Uluslararası yapay Zeka Uygulamaları Konferansı (International Conference on Interdisciplinary Applications of Artificial Intelligence – ICIDAAI)’nın başladı.

Sempozyum, Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Suat Cebeci’nin açılış konuşması ile başladı. Cebeci, konuşmasında dijitalleşen dünyada yapay zekanın ne kadar önemli bir hale geldiğini, özellikle yapay zeka uygulamalarının hayatımızda yaygınlaşıp; ekonomik hayata, sağlık sektörüne, sosyal ve siyasi hayata yeni bir soluk getirdiğini ifade etti. Konuşmasını bitirirken, ‘Endüstri 4.0’ın hayatımızda ne kadar önemli bir hale geldiğini vurgulayan Prof. Dr. Suat Cebeci, emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ederek ve sempozyumunun iyi şekilde sürmesi temennileriyle konuşmasını sonlandırdı. Y

Yalova Üniversitesi’nin ev sahipliği yaptığı ve üç gün boyunca çevrimiçi olarak sürecek ve tüm dünyadan akademisyenleri, araştırmacıları ve sektör uzmanlarını bir araya getirecek olan Uluslararası Yapay Zeka Uygulamaları Konferansı, Türkiye’de ilk defa bu konuda düzenlenen disiplinler arası bir sempozyum olma özelliği taşıyor.

Sağlık, Fen ve Sosyal Bilimler Alanında Çok Önemli Çalışmalar Bir Araya Getirilecek

Yalova Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Sakarya Üniversitesi, Kocaeli Üniversitesi, Bursa Teknik Üniversitesi, UET Lahore Üniversitesi, Matej Bel Üniversitesi, Uluslararası Vizyon Üniversitesi, Tlemcen Üniversitesi, Universite 8 Mai 1945 Guelma, IQRA National University, Bulgarian Academy of Science ve Lahore Leads Üniversitesi iş birliği ile düzenlenen Uluslararası Yapay Zekâ Uygulamaları Konferansı, konu ile ilgili sağlık, fen ve sosyal bilimler alanlarındaki çalışmaları bir araya getirecek.

Konferans kapsamında “Sağlıkta Yapay Zekâ Uygulamaları”, “Sosyal Bilimler ve Yapay Zekâ Uygulamaları” ve “Üretim ve Servis Sistemlerinde Yapay Zekâ Uygulamaları” konu başlıklarında paneller düzenlenecek. Panellere ve oturumlara dinleyici olarak ücretsiz bir şekilde katılım sağlanabilecek.

Discord platformu üzerinden oluşturulacak etkileşimli odalar sayesinde belli temalar çerçevesinde fikir ve bilgi paylaşımları yapılabilecek.

Uluslararası Yapay Zekâ Uygulamaları Konferansı’na ilişkin detaylı bilgiye icidaai.yalova.edu.tr adresinden ulaşılabilmekte ve sempozyuma katılım şansını yakalayabilirler.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.