DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

Üniversitede ‘Sorumluluk Zammı’ protokolü

Yayınlanma Tarihi : Google News
Üniversitede ‘Sorumluluk Zammı’ protokolü
reklam

Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı, Kamu Toplu İş Sözleşmeleri Çerçeve Anlaşma Protokolü gereği Koop-İş Sendikası ile ek protokol imzaladı.

Yalova Üniversitesi  ve Koop-İş Sendikası arasında ek protokol imzalandı. Rektörlük Senato Salonu’nda gerçekleşen imza töreninde Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Vefik Arıca, Prof. Dr. Senay Yürür Karslıoğlu, Genel Sekreter Yardımcısı Muhlis Yavuz, İdari ve Mali İşler Daire Başkanı Göksel Civelek, Koop-İş İstanbul 2 No’lu Şube Başkanı Şahin Kaya, Koop-İş Sakarya Şubesi İdari Sekreteri İsmet Kanpara ve Yalova Üniversitesi işçi temsilcileri Burçin Sönmez ve Tahsin Baltürk hazır bulundu.

İmzalanan ek protokol ile Yalova Üniversitesi çalışanlarına verilen sosyal yardımlar, ‘Kamu Toplu İş Sözleşmesi Çerçeve Protokolü’ne uyumlu hale getirildi. Yalova Üniversitesi’nde istihdam edilmekte olan Toplu İş Sözleşmesi kapsamında bulunan işçilerin lehine yapılan bu düzenlemeye ek olarak bazı unvanlara ‘Sorumluluk Zammı’ adı altında bazı iyileştirmeler yapılarak yeni haklar verildi.

reklam