reklam
reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

Turyol İskelesi’nde yenileme

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Turyol İskelesi’nde yenileme
reklam

Çınarcık’a deniz yoluyla ulaşanların ilk ayak bastığı nokta olan Turyol İskelesi’nde yenileme çalışmaları başladı. Bayrama kadar bitirilecek çalışmalarla iskele bambaşka bir görünüme kavuşacak.

Çınarcık’ın en yoğun noktalarından biri olan ve özellikle yaz aylarında ilçeye gelen tatilcilerin ilk ayak bastığı nokta olan Turyol İskelesi’nde yenileme çalışması yapılıyor. Çınarcık Belediye Başkanı Avni Kurt da iskelede yapılan yenileme çalışmalarını yerinde inceledi.

Fen İşleri Müdürlüğü’nün yürüttüğü çalışmayı yerinde inceleyen ve bilgi alan Başkan Kurt, yaklaşık 3 dönümlük alandaki çalışmaları bayrama yetiştireceklerini söyledi. width=

1500 metrekarelik alanın eskiden olduğu gibi otopark olarak ayrılacağını, 1600 metrekarelik alanın ise modernize edilerek park, sosyal donatı ve oturma alanı olarak düzenleneceğini kaydeden Başkan Kurt, “Ekiplerimiz çalışmalara başladı. Renkli betonumuzu atıyoruz. Hemen ardından seramik taş döşeme çalışmalarına başlayacağız. Zemindeki iyileştirmenin ardından da yeşil alan ve peyzaj düzenlemesine başlayacağız. Yeni oturma grupları, ışıklandırmalarla güzel bir yaşam alanı ortaya çıkaracağız” dedi.

İskelenin Çınarcık açısından oldukça önemli olduğunun da altını çizen Kurt, şöyle devam etti:

“Özellikle yaz aylarında ilçemize gelen misafirlerin ilçemizde ilk gördüğü yer bu iskele oluyor. Ne yazık ki geçmişte bu alan ilçemize yakışmayan bir durumdaydı. Bu yaz öncelik verdiğimiz işlerin başında da iskele çevresini modernize etmek yer alıyordu. Hem halkımızın vakit geçirebileceği, hem de ilçemize gelen misafirlerimizde güzel intibalar bırakmasını sağlayacak bir yapı hazırlıyoruz. Yine ilçemizin simgelerinden biri haline gelen “Gülen Yüz Çınarcık” yazısı ve logosuna da bu meydanda yer vereceğiz. Kısa süre içerisinde çalışmaları tamamlayıp bayrama hazır hale getireceğiz”

reklam