İl Özel İdaresi tarafından Şenköy-Ergene yolunun asfaltlanma çalışmalarına başlandı. Yalova İl Genel Meclisi Başkanı Yaşar Demirel ve İl Genel Meclisi Üyesi Murat Kaya ise çalışmaları yerinde inceledi.
Yaz sezonunun başlamasına sayılı günler kala, turizm açısından önemli olan plajlara ulaşımın daha da kolaylaştırılmasına yönelik çalışmalara da ağırlık verildi. Bu kapsamda çok da bilinmeyen ancak önemli bir doğal güzelliğe sahip olan Şenköy Ergene sahiline ulaşım da artık daha kolay bir hale gelecek.
İl Özel İdaresi bu plaja daha önceden ulaşımı sağlayan yolu genişleterek asfaltlamaya başladı. Çalışmaları İl Genel Meclisi Başkanı Yaşar Demirel ve İl Genel Meclisi üyesi Murat Kaya’da yerinde inceledi. Yaz sezonuna kadar yol çalışmasının tamamlanacağını ifade eden İl Genel Meclisi Başkanı Yaşar Demirel, “Ergene sahili ilin gizli güzelliklerinden birisi. Burasının tanıtımı Yalova’nın turizm potansiyelinin arttırılması açısından önemlidir. Ancak ulaşımı sağlayamadığınız noktanın tanıtımını yapmanız da bir şey ifade etmez. O nedenle buraya ulaşımı daha kolay hale getirmek adına yolun asfaltlanması çalışmasını başlattık. Yaz sezonuna kalmadan yol çalışması tamamlanacak ve buraya artık çok daha kolay bir şekilde ulaşılacak” diye konuştu.