Ajans Yalova
Yalova'ya dair herşey!

Turan Canbay: Başarılıysam devam ederim

Subaşı Belediye Başkanı Turan Canbay, halkın kendisini başarılı bulması halinde görevine devam edeceğini söyledi.

Ajans Yalova Youtube kanalına hemen abone olun

Subaşı Belediye Başkanı Turan Canbay, Ajans Yalova’nın özel yayınına konuk oldu. Youtube kanalı için düzenlenen programda Ajans Yalova Genel Yayın Yönetmeni Nedim Güler’in sorularını yanıtlandıran Başkan Canbay, görevdeki 2 yıllarının oldukça verimli geçtiğini söyledi.

Göreve başladıktan sonra çocuk parklarına güvenlik kamerası taktıklarını ifade eden Canbay, ardından kredisi hazır olan pazaryerini tamamladıklarını söyledi.

Belediyelerin İller Bankası kesintilerinin arttığını kaydeden Başkan Canbay belediyenin mali durumuyla ilgili şunları söyledi:

“Borçlarımıza istinaden yüzde elliye varan kesintiler yapılıyor. 1992 senesinden bu yana kadar olan borçları ödüyoruz. Sadece geçen dönemden bahsetmiyorum. Borçları açıkladığımızda siyasete çekmeye çalıştılar. Geçmiş dönemdeki borç olarak açıklamadım ben. 1992 senesinden 2019 senesine kadar olan borçtur. Maalesef insanlar onu yanlış anladı”

Yeni meydan düzenlemesine başlayacaklarını söyleyen Başkan Canbay, “3 bölümden oluşan bir alanda çalışma yapacağız. İnsanların aileleriyle gelebileceği bir alan oluşturacağız. Bu ay sonu başlamayı planlıyoruz. Bir bölümü yaklaşık bir ayda bitecek. Ancak etap etap ilerleyeceğiz” dedi.,

Turan Canbay, bir dahaki dönem adaylığıyla ilgili soruya da “Başarılıysam devam ederim” diye yanıt verdi.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.