reklam
reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

Topçular’dan İnce’ye: Sikletin yetmez

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Topçular’dan İnce’ye: Sikletin yetmez
reklam

MHP İl Başkanı Hasan Topçular, partisinin lideri Devlet Bahçeli hakkında eleştirilerde bulunan CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce’ye sert çıktı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı yürüyüşle ilgili MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin yaptığı açıklamaları 2 gün önce eleştiren Muharrem İnce’ye MHP Yalova İl Başkanı Hasan Topçular’dan zehir zemberek açıklama geldi.

Topçular açıklamasın da “Sayın Genel başkanımızı eleştirmeye sizin sıkletiniz yetmez. Siz önce Seçildiğiniz bölgede sorunlarla ilgilenin. Varlığınız Yalova da yok. Temsil ettiğiniz seçmenlerin sorunları ile ilgilenin” dedi.

İnce’nin Bahçeli’ye yönelik “Sen sarayın sözcüsü müsün? Sana mı kaldı cevap vermek? Otur oturduğun yerde. Haddini bil. Bırak saraya, yargıya talimat verenler konuşsun. Sana mı kaldı bunları konuşmak. ‘AKP´nin sözcüsü müsün sen” sözlerine yanıt veren Hasan Topçular, şunları söyledi:

“Sayın Muharrem İnce, Genel Başkanınız Kılıçdaroğlu’nun eleştiremediği, Genel Başkanımızı eleştirmeye sizin sıkletiniz yetmediği gibi, böyle bir durumda, hak ettiğiniz cevabı da gerektiği gibi alırsınız. Sayın Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli, Türk milletinin sözcüsüdür. Kandilin ve hainlerin sözcüsü durumuna düşmek, milletin beklentisini görmeden siyaset yapmak, ülkenin bütünlüğüne kast edenlerin, şehit cenazelerine sevinenlerin ayağına gidip ziyaret etmek, onların temsilcisi durumuna düşmek nasıl bir siyasi anlayıştır. Bu tarz siyaset anlayışına sahip olanlar, ülkücü hareketin mensuplarını eleştiri hakkını nasıl ve nereden kendilerinde görüyor, bu olsa olsa akıl tutulması gibi bir şeydir herhalde.S ayın Genel Başkanımız vatanın bekçisi, ülkenin sigortasıdır”

Kendi hadsizliği

İnce’nin Devlet Bahçeli’ye “haddini bil” demesini “kendi hadsizliği” olarak yorumlayan Bahçeli, Sayın İnce, Genel Başkanımıza had bildirme sevdasına düşeceğine, sayın Genel Başkanımızın söyledikleri ve uyarılarından ders çıkarsanız sizlerin menfaatine olacak bir durumdur. Zamanında Engin Alan suçsuz yere hapse girdiğinde bizde yürüyebilirdik, hukuku tanımıyoruz deyip ülkeyi kaosa çekebilirdik ama yapmadık hukukun üstünlüğünü tanıdık bekledik ve adalet tecelli etti. Madem siz hukuka karşı böyle bir tutum içindeydiniz, bizim vekilimiz tutuklandığında neredeydiniz. Ayrıca Sayın İnce düne kadar kendi genel başkanını hukuksuz ve demokratik olmamakla suçlarken bugün ne oldu da inanmadığı genel başkanını savunur hale geldi” dedi.

Sahilde beklemek…

Topçular, İnce’ye yönelik sözlerini şöyle sürdürdü:

“Zaten sayın İnce’nin bugüne dek yaptığı tek şey ortada var olan bir aleve körükle gitmektir. Bugün de bizi şaşırtmadı. Sayın İnce’ye samimi bir uyarıda bulunayım, genel başkanımıza dil uzatacağınıza biraz da olsa Yalova’mızın sorunlarını dile getirseniz umarım o zaman asli görevinizi yerine getirmiş olacaksınız. İlimizle alakalı biz kendisinden daha fazla gensoru sunduk mecliste. Son olarak madem genel başkanını çok seviyor ve koruyor onu yalnız bırakmasın yürüdüğü yolda, sahilde beklemek ile Ankara sıcağında yürümek bir değildir. Sayın Genel Başkanımız ne güzel söylemiş “Akılsız başın cezasını ayaklar çekermiş”

reklam