DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

Topçular’dan Gülerce eleştirisi

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
reklam

MHP Yalova İl Başkanı Hasan Topçular, FETÖ itirafçısı olan gazeteci- yazar Hüseyin Gülerce’ye devlet koruması verilmesini eleştirdi.

MHP Yalova İl Teşkilatı’nda partiye yeni katılan üyeler için tören düzenlendi.  165 yeni üyenin katıldığı Donanma Tesisleri’ndeki törende MHP İl Başkanı Hasan Topçular, partililere hitap etti. MHP’ye olan eleştirilere değinen Topçular, “Bu ülkede başı dik alnı açık çok rahat bir şekilde siyaset yapacak bir siyasi partiyiz. Birileri gibi yanılarak, kandırılarak siyaset yaparak bugünlere gelmedik. 48 yıllık tertemiz bir maziye sahip partiyiz. ‘Siz AK Parti’nin yedek lastiği misiniz?, ‘CHP’nin değerlerine su mu taşıyorsunuz?’ diye eleştiriliyoruz. Belki onlar bizim değirmenimize su taşıyor. Neden bu kadar art niyetliyiz? Devlet Bahçeli’yi anlamak için önce vatanı anlamak lazım deniliyor. Bizim önceliğimiz vatan, millet, cumhuriyet ve devlet. Başka önceliğimiz yok. Ancak ve ancak buna su taşırız biz. Başkasının değirmenine su taşımayız. Bu yüzden dava arkadaşlarımız rahat olsun. Bu ülkenin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, kurtarıcısı Alpaslan Türkeş, koruyucusu da Devlet Bahçeli. Liderimiz de Türk dünyasının lideri. Biz var olduğumuz müddetçe, bu ülkede kimse yeniden ne devlet kurabilir, ne cumhuriyeti yok edebilir, bizi karşısında bulurlar. O zaman anlarla kim kimin değirmenine su taşıyor” dedi.

 width=Hüseyin Gülerce eleştirisi

Başkan Topçular, FETÖ itirafçısı olan gazeteci-yazar Hüseyin Gülerce’ye devlet koruması verilmesini eleştirdi. Topçular, şunları söyledi:

“Yalova’nın yüzde 80’inin bu FETÖ’nun sendikasına, dershanesine, okullarına gönderen bir şahıs var. Yıllarca da burada öğretmenlik yapmış birisi var; Hüseyin Gülerce. Herkes de biliyor kim olduğunu ama bir tek AK Parti bilmiyor. Bir de devletin korumasıyla geziyor. Sen şimdi iyi niyetlerini kullanıp da mağdur olmasına neden olan bir kişiyi devletin korumasıyla gezdiriyorsanız bu insanlara yazık değil mi? Peki onları kim affedecek? Çok yanlış uygulamalar var. Bu FETÖ örgütü, bu şerefsizlerle biz yıllarca mücadelemizi zaten veriyoruz. Bir an önce devletin bütün hücrelerine girmelerini sağlayan siyasetçilerin gün yüzüne çıkarmasını sağlayın. Tek tip elbise giydirilsin deniyor. Onların değirmenine su taşımış siyasetçiler varsa o tulumu onlar da giysin. Bizim için teröristlerin hepsi vatan hainidir, şerefsizdir”

 width=Öztabak’ın açıklamalarına eleştiri

Başkan Topçular, AK Parti İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak’ın Yalova’da milletvekili sayısıyla ilgili ‘3-0 yapacağız’ açıklamalarına tepki gösterdi. Topçular, şu ifadeleri kullandı:

“Vekil sayısı 600 oldu. Yalova’da vekil sayısı 2’den 3’e çıktı. Daha seçim yok bir şey yok hemen vatandaş atladı, 3-0 olacak dedi. Yalova il olalı kaç yıl oldu, ilçe konumundan sıyrılabilmiş mi? Bir üniversite kuruldu, emsallerinde 50 bin öğrenci var bizde 13 bin. Yalova’daki AK Parti’nin başarısı. 3-0 yapacağız diyorlar da hangi başarılarına göre 3-0 yapacaklar? Üniversitenin logosunu değiştirdiler. Bir yol çalışması yapıyorlar. Kaç ay oldu tamamlanmıyor. Her seçimde Yalova AKP’den bir vekil gönderdi meclise, CHP’den de bir vekil gönderdi. Yahu Allah rızası için söyleyin ki bir tanesi milletvekilliğini Yalova’yı temsil noktasında yerine getirebildi mi mecliste. Bir tanesinde yok, eser yok. Neye göre 3-0 olacak?. Tıp Fakültesi istedik. 500 bin nüfusu ortaya attılar. Meclise de önerge verdik. Bizim insanlarımız da insan gibi yaşasın dedik. Yalova Üniversitesi’nde bu fakülte olsun dedik. 200 binlik kentlerde var bizde niye yok. Demek ki milletvekilleri bizi temsil etmede yetersiz. Kentin nüfusu 600 bin olacakmış. Bununla ilgili altyapımız var mı? Yok. Şu anki nüfusu kaldıramıyoruz. Bu AKP’nin başarısını saymakla bitmez. Çok hızlı oldukları dönemde bile 2 vekil çıkaramadılar. Şimdi başarısızlıklarla dolu AKP, 3-0 yapacakmış. Yanılıyorlar. Farkında değiller. Sana niye 3-0 versin bu millet? Artık makarnaya pilava kimse oy vermez oldu. 2019 yılı sürprizlerle dolu. 2019’un kilit partisiyiz.”

Yapılan konuşmanın ardından partiye yeni katılan üyelere rozetleri takıldı.

reklam