DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

Temizlik çalışmalarına hız verildi

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
reklam

Yalova Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, kentin cadde ve sokaklarında ki temizlik çalışmalarını sürdürüyor. Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Jülide Güner, yapılan çalışmaları yerinde inceledi.

Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, sabahın erken saatlerinde başladıkları kapsamlı temizlik çalışmalarında bir yandan cadde ve sokaklardaki göze hoş görünmeyen yabani otların temizlenmesi için çalışma gerçekleştirirken bir yandan da yıkama ve çöp toplama çalışması yapıyor. Bu kapsamda yapılan çalışmalarda ekipler, Fatih Caddesi, İstanbul Caddesi, Kurban Pazarı, İnkılap Park ve çevresinde de çalışmalarını tamamladı. Sağlığı tehdit etmemesi ve kötü kokunun engellenmesi açısından da cadde ve sokaklarda yer alan konteyner ve yer altı konteynerlerinin temizliği de kent genelinde yapılmaya devam ediyor.

Son 2 gün içerisinde yapılan yıkama çalışmaları şu cadde ve sokaklarda gerçekleştirildi; Vatan Caddesi, Şehit Ömer Faydalı Caddesi, Fatih Caddesi, İstanbul Caddesi, Akdeniz Caddesi, Onur Sokak, Kavak Sokak, Örnek Sokak, Hisar Sokak, Kocaçayır Sokak, Trakya 1. Sokak, Kalender Çıkmazı, Güngör Sokak, Akasya Sokak, 1. Ada Sokak, Adliye Önü, Yusuf Mercan Sokak, Elmalık Yolu, Beyazıt Sokak, Ayrılmaz Sokak. Çalışmalar kent genelinde sürdürülecek.

 width=“Ekiplerimiz, Çalışmalarını Temposunu Arttırarak Sürdürecek”

Yalova’da özellikle yaz aylarında nüfus yoğunluğunun arttığını belirten Başkan Yardımcısı Güner, “Yaz aylarında kentimizde artan nüfus yoğunluğuna bağlı sebeplerden ötürü kirlilik hat safhaya ulaşıyor. Bunun önüne geçebilmek adına Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerimiz, sabahın erken saatlerinde çalışmalarına başlıyor. Özellikle kentin nüfus yoğunluğu bakımından fazla olduğu noktalarda çalışmalar daha kapsamlı şekilde yapılıyor. Yalova’nın tertemiz bir kent olabilmesi için ekiplerimiz, çalışmalarını temposunu arttırarak sürdürecek. Vatandaşlarımızın da bu konuda duyarlı olarak bizlere yardımcı olmasını rica ediyorum” dedi.

 

reklam