DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

TEMA’dan gönüllülere eğitim

Yayınlanma Tarihi : Google News
TEMA’dan gönüllülere eğitim
reklam

TEMA Vakfı Yalova İl Temsilciliği vakıf çalışmalarının daha fazla aktif gönüllüyle daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlamak amacıyla ‘TEMA’lı Olmak Eğitimi’nin birincisini düzenledi.

TEMA Vakfı Yalova İl Temsilciliği’nde gerçekleştirilen eğitimde Dünya’da ve Türkiye’de Çevre Sorunları, TEMA Vakfı tanıtımı, TEMA Vakfı Örgütlenme ve Gönüllülük Modeli, TEMA Vakfı saha faaliyet programı ve Bugüne Kadar İlimizde Neler Yaptık?  başlıklarının ele alındığı sunumlarından sonra “Eğitim Katılım Belgelerinin” verilmesiyle tamamladı.

İl Temsilcisi Arzu Demir eğitimde “Dünya’da ve Türkiye’de Çevre sorunları” konulu sunum yaptı ve TEMA Vakfı’nı tanıttı.

Demir, sunumda şu ifadelere yer verdi:

“Türkiye’de 81 il, 284 ilçe, 77 mahalle, 143 üniversite (Genç TEMA) olmak üzere 585 noktada örgütlüyüz. Ülke çapında 1 200 000 gönüllüye ulaştık. Şimdiye kadar 38 milyon fidan diktik ve 700 milyon meşe palamudu ektik. 308 den fazla dava açtık. Bunların 183 ünü kazandık. Onlarca davamız devam ediyor. Eğitim çalışmalarımızla 6.000.000’dan fazla çocuğumuza ulaştık.”

Eğitimde Kurucu Onursal Başkanlar Hayrettin Karaca ve Ali Nihat Gökyiğit’in mesajları dinlendi. Salonda duygusal anlar yaşandı. İl Temsilcisi Arzu Demir, TEMA Vakfı gönüllülük ve örgütlenme modeli hakkında bilgilendirme yaptı. Vakfın sosyal medya hesaplarını tanıtarak ziyaret edilmesini istedi. Projeleri anlattı. Bugüne kadar Yalova’da yapılan çalışmalar hakkında bilgilendirme yaptı.

Demir, “2023 yılında 2291 gönüllü kaydı yaptık. Son 5 yılda 7.337 gönüllü kaydı yapmışız. Şu an da ilimizde 11.327 gönüllümüz var. Okullarımızda eğitim çalışmaları yapıyoruz, projeler uyguluyoruz. Kısa ve uzun süreli projelerimiz var ilimizde 18.500 kişiye eğitim çalışmalarımız ile ulaştık. Biz sizlerle güçlüyüz. Gelin aktif gönüllümüz olun, çalışmalarımıza katılın, birlikte güzel şeyler yapalım” dedi.  

Aktif gönüllülüğü anlattı. Katılımcılardan 20 doğa gönüllüsü form doldurarak aktif olarak çalışmalara katılma isteğini belirtti. Hep birlikte neler yapılabileceği üzerinde duruldu. Katılımcılara katılım belgesi takdimi yapıldı.

reklam